П`ятниця, 19.10.2018, 05:28
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2012 » Лютий » 19 » 19 лютого набудуть чинності поправки до Держпрограми приватизації на 2012-2014 рр
11:00
19 лютого набудуть чинності поправки до Держпрограми приватизації на 2012-2014 рр
Інші останні Економічні новини України

19 лютого набуває чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 рр.", який сьогодні, 18 лютого, опублікований в газеті "Голос України" (№32, від 18 лютого), передає УНIАН.

Згідно з документом, закон набуває чинності з дня, що слідує за днем його публікації, окрім абзаців 73-92 підпункти 5, абзаців 4-5 підпункту 8, абзаців 22, 38, 39 підпункту 21, абзаців 18 - 24 підпункти 26 пункту 1 розділу І цього закону, які набувають чинності через шість місяців з дня публікації цього закону.

Як повідомлялося 13 січня 2012 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 рр.". Законом внесені зміни до Закону України "Про приватизацію державного майна". Змінами визначені об'єкти державної власності, що підлягають приватизації.

Відповідно до закону, приватизації не підлягають об'єкти, що мають загальнодержавне значення, а також казенні підприємства.

Відповідно до закону, перелік державних підприємств, що не підлягають приватизації, і акціонерних товариств, державні пакети акцій яких не підлягають приватизації, затверджується Верховною Радою України за представленням Кабінету міністрів України.

Відповідно до закону, рішення про приватизацію і затвердження умов продажу об'єктів групи Г і паливно-енергетичного комплексу приймає Кабінет міністрів України у встановленому ним порядку.

Крім того, передбачено, що уряд затверджує перелік об'єктів державної власності, рішення про приватизацію яких ухвалюються в порядку, встановленому Кабміном. У цей перелік включаються: підприємства, частка державного замовлення в продукції яких за останні три роки складає в середньому не менше 70% обсягу виробництва; підприємства, що є конкурентоздатними на світовому ринку високотехнологічної продукції (понад 50% обсягу виробництва цієї продукції за останні три роки складає продукція, що експортується), підприємства, які є виробниками продукції згідно з міждержавними договорами; науково-дослідні і проектно-конструкторські установи, що виконують розробки для державних потреб (державне замовлення за останні три роки складає не менше 50% розробок); державні радіо- і телекомпанії; спеціалізовані видавництва, що випускають дитячу літературу, підручники і навчальні посібники, наукову літературу; майнові комплекси підприємств авіаційної промисловості; майнові комплекси підприємств, пов'язані з лісовідновленням, лісорозведенням і охороною лісу, лісництва, їх підрозділу; майнові комплекси підприємств геодезії, картографії і кадастру; науково-дослідні і проектні інститути землеустрою; майнові комплекси підприємств стандартизації, метрології і сертифікації, інші підприємства, що здійснюють сертифікацію продукції і перевірку її безпечності і відповідності встановленим вимогам; майнові комплекси хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств, що забезпечують зберігання продукції державного резерву і державного інтервенційного фонду; майнові комплекси підприємств соляної промисловості; майнові комплекси підприємств, що виготовляють спирт.

Також законом передбачено, що у випадку, якщо єдиний майновий комплекс, який пропонувався для продажу на аукціоні, на конкурсі не проданий, державний орган приватизації може ухвалити рішення про його реструктуризацію (зокрема шляхом створення акціонерного товариства).

Згідно з законом, якщо для участі в аукціоні, конкурсі з продажу об'єкту приватизації подана заява від одного покупця, вказаний об'єкт може бути проданий безпосередньо такому покупцеві за запропонованою ним ціною, але не нижчою за початкову ціну.

У випадку, якщо об'єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, конкурсі, не проданий, державний орган приватизації може ухвалити рішення про продаж такого об'єкту на аукціоні за методом зменшення ціни (окрім контрольного пакету акцій об'єктів групи Г), під час проведення якого можливе зменшення початкової ціни об'єкту. Ціна продажу об'єкту на аукціоні за методом зменшення ціни може знижуватися до рівня фактичного попиту без обмеження мінімальної ціни продажу.

Об'єкти, не продані на аукціоні за методом зменшення ціни на фондовій біржі, зокрема шляхом дроблення, пропонуються для продажу на аукціоні без оголошення ціни. Аукціон без оголошення ціни проводиться до остаточного продажу об'єкту.

Згідно з документом, закон набуває чинності з дня, що слідує за днем його публікації, окрім абзаців 73-92 підпункти 5, абзаців 4-5 підпункту 8, абзаців 22, 38, 39 підпункту 21, абзаців 18 - 24 підпункти 26 пункту 1 розділу І цього закону, які набувають чинності через шість місяців з дня публікації цього закону.


Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 743 | | Теги: поправки до Держпрограми приватизац | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ