Пт, 2024-04-19, 22:31
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

09:00
Бойовики зацікавилися Приморським напрямком. ВІДЕО
Інші останні Надзвичайні новини

Упродовж минулих діб російсько-терористичні війська із 20 разів відкривали вогонь по позиціях українських військ. Крім стрілецької зброї, використовувалися ПТРК, 82-мм і 120-мм міномети, зафіксовано використання терористами важкої бронетехніки (танків).

Зокрема, бойовики обстрілювали позиції наших військ поблизу н.п. Піски, Опитне, Авдіївка, Ленінське, Шуми, Широкине. При цьому спостерігається відчутне зростання професійних навичок мінометних розрахунків терористів.

У районі Широкиного бронегрупа терористів (про появу якої раніше повідомляла група ІС), перекинута замість демонстративно відведених танків, висунулася на передовий рубіж і відкрила вогонь по позиціях сил АТО. Застосування бронетехніки супроводжувалося інтенсивною стрільбою з великокаліберних кулеметів і мінометів (обох основних калібрів). Таким чином бойовики прикривали вихід своєї бронетехніки на передові позиції від можливого ураження з ПТРК.

У районі Авдіївки бойовики спробували кількома прицільними пострілами з ПТРК зруйнувати низку інженерних споруд - укріплень українських військ, безпосередньо на передових позиціях.

У Донецьку бойовики проводять активне перегрупування сил і засобів, концентруючи основну їхню частину в Куйбишевському і Петровському районах міста, а також посилюючи підрозділи, розташовані в Київському районі, перекиданням підкріплень з південного напрямку. Зафіксовано 2 польових парки бойової техніки в Куйбишевському та Київському районах Донецька (у кожному налічується 30-35 одиниць бронетехніки).

Відзначено прибуття на позиції в районі н.п. Кримське з Дебальцевського напрямку (за попередніми даними - з району н.п. Чорнухине) підрозділу бойовиків чисельністю 130-140 осіб. У складі підрозділу 8 БТР і БМП, 6-гарматна батарея 120-мм гармат 2Б16 "Нона-К" (буксирували автомобілі ГАЗ-66). На озброєнні ЗС України таких засобів немає, відомо про існування в Україні лише 2 одиниць гармат 2Б16 "Нона-К" - один зразок, за даними групи ІС, перебуває в Академії Сухопутних військ у Львові, ще один - у київському музеї, в експозиції озброєння Радянської Армії).

На Приморському напрямку командування російсько-терористичних військ проводить розвідку комплексу протидесантних заходів і ступеня ефективності укріплень українських військ на узбережжі. Зокрема, зафіксовані неодноразові прольоти вздовж узбережжя на захід Маріуполя російських БПЛА).

У районі Тельманового помічено обладнання бойовиками взводного опорного пункту (на захід від цього населеного пункту). На проведення інженерних робіт інженерну техніку (грейдер і екскаватор) перекинуто з н.п. Комсомольське.

Відзначається активізація формувань російсько-терористичних військ на Луганському напрямку. Зокрема, зафіксовані обстріли позицій українських військ з кулеметів і мінометів в районі н.п. Весела Гора і Щастя.

Одночасно триває перекидання в Луганськ з району Краснодона та Свердловська бронетехніки перекатами (невеликими партіями). Переганяють техніку військовослужбовці російської армії. Протягом доби зафіксовано переміщення 16 одиниць техніки - в основному БТР і МТ-ЛБ (11 одиниць), 3 танки і 2 БМП-2.

Відразу на кількох ділянках зафіксовано спроби диверсійно-розвідувальних груп противника (ДРГ) провести інфільтрацію в тили українських військ. Однак ДРГ були виявлені бойовою охороною підрозділів сил АТО, тож ворог відійшов углиб позицій російсько-терористичних військ.

Протягом доби було зафіксовано переміщення 29 одиниць транспортної техніки, включаючи 11 одиниць - одиночне пересування. Зафіксовано також переміщення до 15 одиниць автомобілів зі спеціальним обладнанням і автокунгів. За оцінками групи ІС, наразі в смузі, що прилягає до передової лінії, бойовики використовують як для перевезення особового складу, так і для інших транспортних цілей щонайменше 150-160 одиниць вантажного автотранспорту (в основному "Урали" і КамАЗи різноманітних модифікацій).

Противник продовжує вдосконалювати систему зв'язку і логістики, інтенсивно відновлювати боєздатність техніки та озброєння, також намагаючись нарощувати обсяги та інтенсивність інженерного устаткування низки своїх позицій, зокрема в своєму тилу.

Напередодні повідомлялося, що точками найбільш запеклого протистояння між нашими військовими і противником за минулу добу на Маріупольському напрямку досі залишається с. Широкине, на Донецькому напрямку - район аеропорту та передмістя Горлівки (Майорське і Ленінське), а на Луганському напрямку - м. Щастя, а також с. Сизе Станично-Луганського району.

Зазначається, що бойовики почали застосовувати нову тактику застосування мінометів - а саме, в ході обстрілів чергуючи вогонь з 82-мм "дозволених" ротних мінометів, з вогнем з нібито "відведених" 120-мм батальйонних мінометів. Цілком очевидно, що така тактика спрямована на стороннього спостерігача (місія ОБСЄ), з метою утруднити ідентифікацію використовуваних терористами мінометів.

Згідно з Мінськими домовленостями, з 00.00 15 лютого в зоні АТО оголошено режим припинення вогню. Проте бойовики штурмували Дебальцеве (Донецька область), заявляючи, що вважають його "своєю територією".

17 лютого російсько-терористичні війська захопили частину Дебальцевого. При цьому ватажки бойовиків блокували в'їзд групи ОБСЄ в місто, що є грубим порушенням Мінських домовленостей.

18 лютого основні сили АТО в Дебальцевому з боями прорвалися з міста. Президент України Петро Порошенко повідомив, що це була "планова і організована операція".

За даними Генштабу, втрати українських сил при виході з міста становили 22 загиблих і 157 поранених, понад 90 потрапили в полон, 82 зникли безвісти.

19 лютого сили АТО повністю покинули місто.

Після цього Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про звернення до ООН і до Європейського Союзу про направлення в Україну миротворців. Також вирішено провести перегрупування армії з урахуванням нової лінії зіткнення в зоні АТО.

20 лютого бойовики повністю окупували Чорнухине (Луганська область).

21-22 лютого окупанти посилили штурм Широкиного, що біля Маріуполя. І навіть застосували проти сил АТО новий вид озброєння.

26 лютого, згідно з другим пунктом "Комплексу заходів з виконання Мінських угод", Збройні сили України почали відведення важкого озброєння від лінії розмежування на Донбасі.

Того ж таки дня заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александер Гуґ повідомив, що важке озброєння відводять обидві сторони конфлікту.

При цьому директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив, що "поки що всі заяви, які звучать з боку так званих "ДНР "та "ЛНР" про нібито відведення, нічим не підтверджені, це тільки слова..."

4 березня українська сторона почала другий етап відведення важкої техніки. Від лінії зіткнення самохідних артилерійських відтягнули установки 2С3 "Акація".

Президент України Петро Порошенко запевняє, що українські військовослужбовці готові повернути важку техніку на попередні рубежі в разі невиконання Мінських домовленостей.

У штабі АТО вже фіксують "ознаки підготовки ворога до подальших наступальних дій на маріупольському, артемівському і луганському напрямках".

5 березня українські військові почали третій етап відведення важкого озброєння від лінії зіткнення на Донбасі.

8 березня українська сторона в зоні проведення антитерористичної операції завершила четвертий етап відводу від лінії розмежування важкого озброєння.

При цьому силовики заявляють, що, незважаючи на відведення важкої артилерії, "оголяти передній край не будуть".

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Надзвичайні новини | Переглядів: 1030 | Додав: adminA | Теги: Приморським напрямком. ВІДЕО, бойовики | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]