Неділя, 21.10.2018, 13:15
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2013 » Квітень » 18 » Європарламент підтримав спрощення візового режиму з Україною
15:46
Європарламент підтримав спрощення візового режиму з Україною
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС
Європейський парламент простою більшістю підтримав рекомендації Раді ЄС підписати з Україною Угоду про спрощення порядку видачі віз. За таке рішення проголосувала більшість депутатів Європейського парламенту. Голосування пройшло в четвер, 18 квітня, у Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту за спрощеною процедурою.

Пропозицію голландського депутата від ліберальної фракції Софі Інт Вельд повернути відповідний звіт на додаткове опрацювання в комісії не підтримали. Доповідач з цього питання, депутат Клод Мораеш висловився проти того, щоб відкласти голосування на потім, під приводом, що в Україні недосить дотримуються прав гомосексуальної меншини.

"Я рекомендую, щоб ми проголосували за цю лібералізацію віз, щоб ми зробили це для українського народу, а не для українського уряду", - наголосив він.

Довідка

21 лютого Комітет з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту підтримав подальше спрощення візового режиму з Україною. За проект доповіді Клода Мораеша (Claude Moraes, група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів, Великобританія) проголосували 39 членів комітету, проти - 3, утрималися - 6.

22 січня Комітет з питань закордонних справ Європарламенту дав згоду на підтримку угоди про внесення змін до угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

Україна та ЄС підписали угоду про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз 23 липня 2012 року.

Зміни передбачають подальше спрощення у вимогах з надання документів при подачі заявок на візи для журналістів та водіїв міжнародних вантажних і пасажирських перевезень, а також спрощення для технічного персоналу, що супроводжує журналістів, близьких рідних громадян однієї з країн ЄС, котрі супроводжують тих, хто подорожує з метою вирішення медичних проблем, представників громадянського суспільства, які направляються для участі у семінарах, тренінгах тощо, осіб, що їдуть для участі у міжнародних виставках симпозіумах та семінарах, а також представників релігійних організацій, які беруть участь в офіційних транскордонних програмах співпраці ЄС.

Нові домовленості також передбачають більш чітке визначення, кому, коли і на який період мають видаватися багаторазові візи. Так, багаторазові візи терміном дії 5 років мають видаватися членам національних та регіональних урядів і парламентів, конституційних і вищих судів, постійним представникам офіційних делегацій, які представляють Україну на зустрічах, консультаціях та переговорах, партнерам, дружинам, дітям і батькам громадян України, які легально проживають на території країн ЄС, а також бізнесменам, які регулярно відвідують Європу з бізнес-цілями.

Крім того, нові зміни передбачають, що 5-річні багаторазові візи мають надаватися національним та регіональним прокурорам, їх заступникам, представникам технічного персоналу, що обслуговує журналістів, і дружинам, дітям і батькам, які відвідують громадян ЄС, які проживають на території країни громадянства.

Багаторазові візи терміном дії в один рік мають надаватися водіям, які здійснюють міжнародні вантажні чи транспортні перевезення, персоналу міжнародних поїздів, особам, які беруть участь у наукових, культурних та спортивних подіях, учасникам міжнародних спортивних змагань, представникам громадянського суспільства, які часто подорожують до країн - членів ЄС з метою участі в семінарах та конференціях, особам, які беруть участь у міжнародних виставках і конференціях, представникам релігійних організацій. Документ також передбачає можливість безвізових подорожей для власників біометричних службових паспортів на період до 90 днів протягом 180 днів.

22 березня Верховна Рада України ратифікувала угоду про внесення змін до угоди про спрощення оформлення віз з ЄС.

9 квітня президент України Віктор Янукович підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським співтовариством про спрощення оформлення віз".

Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 652 | | Теги: спрощення візового режиму з Україно, Європарламент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ