Неділя, 21.10.2018, 07:34
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2016 » Грудень » 3 » Гройсман обіцяє робити все, щоб життя людей з інвалідністю стало комфортним
16:14
Гройсман обіцяє робити все, щоб життя людей з інвалідністю стало комфортним
Інші останні Економічні новини України

Міжнародний день людей з особливими потребами (або обмеженими фізичними можливостями) був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1982 році.

У цей день Асамблея закликала держави-члени ООН проводити заходи, спрямовані на подальшу інтеграцію людей з особливими потребами в життя суспільства, передає "Укрінформ".

Інваліди досить часто бувають виключені з повноцінного життя громад. Їх дискримінація набувають різних форм, включно з фізичними та соціальними бар'єрами. Від цього страждає суспільство, адже втрата такого вагомого потенціалу суттєво збіднює людство.

За час свого існування ООН прагнула до поліпшення становища інвалідів і умов їх життя. У 1971 році ГА ООН прийняла Декларацію про права розумово відсталих людей і в 1975 році - Декларацію про права інвалідів, в яких були встановлені норми гарантування однакових умов і рівного доступу до обслуговування.

В результаті проведення Міжнародного року інвалідів (1981) була прийнята Всесвітня програма дій щодо інвалідів. Головним підсумком Десятиліття інвалідів, проведеного ООН в 1983-1992 роках, стало прийняття Стандартних правил забезпечення рівних можливостей для інвалідів.

13 грудня 2006 року ГА ООН була прийнята Конвенція про права інвалідів, яка є правозахисним документом з чіткою орієнтацією на соціальний розвиток - це в той же час договір з прав людини і інструмент розвитку. Конвенція набула чинності 3 травня 2008 року. Принципами конвенції є: повага до притаманного кожній людині гідності і особистої незалежності; недискримінація; повне і ефективне залучення в суспільство; повага до особливостей інвалідів; рівність можливостей; доступність; рівність чоловіків і жінок; повага до здібностей дітей-інвалідів і т. п.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), понад 1 мільярд людей мають якусь форму інвалідності, а це майже 15% населення світу.

У людей з інвалідністю вище ймовірність бути безробітним і, в цілому, заробляти менше, чим не інваліди. Статистичні дані свідчать, що зайнятість серед чоловіків-інвалідів (35%) і жінок-інвалідів (20%) нижче, ніж серед людей без інвалідності (у чоловіків - 65%, у жінок - 30%). В Україні понад 2 мільйони 800 тисяч людей мають статус інваліда, з них 151 тисячі - діти. Це 6,1 відсотка до загальної кількості населення. І майже 80 відсотків інвалідів - це люди працездатного віку.

Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права інвалідів 16 грудня 2009 року Торік президент України підписав Указ №678/2015 "Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю". Існує також день боротьби за права інвалідів - міжнародний день, який відзначається щорічно 5 травня.

Гройсман обіцяє робити все, щоб життя людей з інвалідністю стало комфортним

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав кожного проаналізувати, що він зробив для доступного інклюзивного середовища.

Про це він написав у Facebook.

"Сьогодні - міжнародний день людей з особливими потребами. Я особисто робив, роблю і буду робити все для того, щоб життя людей з інвалідністю в Україні стало комфортним і щасливим. Вважаю, що кожен повинен проаналізувати, що конкретно він зробив для доступного інклюзивного середовища. Доступність - важлива для всіх!" - зазначив Гройсман.

Відзначимо, близько 4 тисяч учасників АТО отримали статус інваліда війни.

Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 319 | | Теги: Гройсман, життя людей з інвалідністю | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ