Понеділок, 10.12.2018, 06:19
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2014 » Січень » 18 » Іноземцям Польща ускладнила процедуру видачі дозволів на роботу
11:02
Іноземцям Польща ускладнила процедуру видачі дозволів на роботу
Інші останні Новини Європейського Союзу
Польща з початку цього року запровадила додаткові вимоги для видачі дозволів на роботу для іноземців, які раніше користувалися спрощеною системою працевлаштування (її найчастіше використовують громадяни України), повідомляє УНІАН.

У Варшаві, за даними Міністерства праці та соціальної політики Польщі, зміни стосуються в першу чергу нового переліку документів, необхідних для отримання дозволу на роботу, з яким можна працювати у Польщі довше, ніж півроку.

Тепер кожен іноземець, який працював шість місяців на рік без офіційного дозволу, для отримання дозволу на працю, що дозволить продовжити роботу у Польщі, має подати оригінал письмової угоди із роботодавцем, яка підтверджує факт його роботи в рамках спрощеної системи. Раніше допускалась копія угоди або довідка про працевлаштування.

Крім цього, тепер для отримання дозволу необхідно надати оригінали документів, що підтверджують сплату соціальних внесків у рамках угоди про працю, якщо їх треба було сплачувати (залежить від типу контракту на роботу - ред.).

Міністерство також додало нову вимогу: претендент на дозвіл на роботу повинен працювати у рамках спрощеної системи щонайменше 3 місяці до подачі заявки на отримання дозволу не лише на одного й того ж працедавця, а й на тій же посаді. Водночас міністерство залишило без змін оплату, пов'язану з видачею офіційного дозволу на роботу у Польщі, яка залежно від типу коштує від 10 до 50 євро. Міністерство також залишило без змін оплату за продовження дозволу на роботу, розмір якої становить половину вартості суми за видачу дозволу.

Нагадаємо, що Польща запровадила спрощену систему працевлаштування для громадян України, Бєларусі та Росії (якою пізніше отримали право користуватися також громадяни Молдови, Грузії та Вірменії) у липні 2007 року, аби компенсувати дефіцит працівників, викликаний масовою еміграцією поляків в інші держави Євросоюзу, де, за останніми даними, працюють близько 2 млн громадян 38-мільйонної Польщі. З моменту запровадження цієї системи до липня 2013 року українцям надали понад 1,1 млн заявок на працевлаштування, що становить понад 90% усіх зареєстрованих таких заявок.

У 2012 році офіційний дозвіл на роботу в Польщі, який, як правило, видається на рік, отримали 20 тисяч громадян України, що на 15% більше, ніж роком раніше.

Зазначимо, що зміни до візового режиму на початку 2014 році запровадила і східна сусідка України.

З 1 січня набуває чинності закон, який передбачає, що термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в Російську Федерацію в порядку, що не вимагає отримання візи (у тому числі громадяни України), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 днів, за винятком випадків, передбачених законом. Якщо іноземець під час свого попереднього перебування в Росії перевищив термін перебування в 90 днів сумарно протягом кожного періоду в 180 днів, йому буде заборонено в'їзд до РФ терміном на 3 роки з дня виїзду з Росії.Категорія: Новини Європейського Союзу | Переглядів: 537 | | Теги: Польща, іноземцям, роботу, процедуру видачі дозволів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ