Сб, 2024-04-20, 01:09
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

11:19
Переважна більшість державних підприємств має бути приватизована - Порошенко
Інші останні Економічні новини

Парламент повинен розблокувати питання приватизації державних підприємств, заявив президент України Петро Порошенко, відкриваючи обговорення питання приватизації на 16-му засіданні Національної ради реформ. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко зазначив, що Верховній Раді слід визначитися не лише щодо переліку, але й щодо способу. "Я наголошував і наголошую: наявність у держави великої кількості державних підприємств є фактором, який збільшує ризик корупції, фактором, де держава ніколи не була ефективним власником. Наголошую на тому, що держава не повинна займатися бізнесом. Держава повинна збирати податки і ефективно управляти бюджетом, забезпечуючи найбільш ефективне використання коштів платників податків", – заявив президент, передає УНІАН.

Він також зазначив, що слід скоротити кількість державних компаній. Більшість із близько 1800 працюючих держпідприємств внаслідок неефективного менеджменту приносять державі виключно збитки. Вони позбавлені можливості отримання інвестицій, кредитів, позбавлені можливості модернізувати основні засоби, а це означає, що вони є неконкурентноздатними, мають перестати бути гирями на ногах держави, на ногах платників податків.

За словами президента, в економічно-розвинених країнах, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку, держава володіє десятками, а не тисячами компаній. "Ми маємо перейти до цих показників цивілізованих країн світу", – наголосив він, додавши, що критерії того, які підприємства лишати у державній власності, мають бути чітко визначені.

"Надалі все у нас має приватизовуватися виключно у відповідності з найкращими світовими стандартами та практиками, під пильним наглядом громадськості", – заявив президент.

Порошенко назвав зразком приватизацію "Криворіжсталі", проведення тендеру на розподіл 3G частот мобільного зв’язку.

Особливо президент наголосив на тому, що вважає неприйнятним, коли державні підприємства є годівницями політичних партій, та наголосив, що управління об’єктами державної власності має бути деполітизовано. "Жодна політична сила не повинна мати квоти на призначення того чи іншого менеджменту. Ми маємо виходити виключно з професійності менеджерів підприємств", – заявив Порошенко.

"Саме за таких умов – якісне корпоративне управління, відсутність політичного втручання, розмежування функцій уряду як акціонера і регулятора, та обмеження присутності держави в економіці – держкомпанії зможуть працювати ефективно і приносити користь громадянам і державі", – наголосив президент.

"Прозорість, усунення будь-яких перешкод для участі будь-якого великого постачальника зі світовим ім`ям – впевнений, що це те, чого сьогодні чекає держава", – заявив Порошенко.

Глава держави висловив думку, що захистити держкомпанії від політичного втручання можна шляхом переходу до холдингової моделі управління. Він запропонував обговорити цю пропозицію, наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, народні депутати 8 грудня 10-й раз поспіль не проголосували за законопроект №2319а про приватизацію державних підприємств.

Перед цим депутати провалили голосування 24 листопада. Під час сигнального голосування за ухвалення законопроекту в першому читанні проголосували лише 189 депутатів при необхідному мінімумі в 226.

За словами голови ФДМ Ігоря Білоуса, якщо би Рада ухвалила закон 24 листопада, то Одеський припортовий завод (ОПЗ) міг би бути проданий у березні 2016 року, після чого відбулася б продаж шести обленерго, "Центренерго" й чотирьох ТЕС.

Після перемоги Революції Гідності продовження політики масової приватизації, призупиненої за Віктора Януковича, гарантував 4 червня 2015 року в своєму зверненні до українського парламенту президент Петро Порошенко.

Однак, розпродаж ускладнено у зв'язку з внесенням змін до приватизаційного процесу та необхідністю прийняття відповідного законопроекту. Під час сигнального голосування 12 листопада депутати не підтримали даний законопроект. Наступного дня, 13 листопада, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус закликав парламентарів підтримати зміни, які дозволять скасувати обов'язкову норму про продаж 5-10% акцій стратегічних держкомпаній на біржах. За його словами, це, в свою чергу, сприятиме початку прозорої приватизації.

При цьому Абромавічус виступає категорично проти участі у новій хвилі приватизації українських олігархів. Не допустить Кабмін до масштабної приватизації й російських інвесторів.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 763 | Додав: adminA | Теги: більшість державних підприємств, Порошенко, приватизація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]