Вт, 2024-04-23, 21:38
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

15:36
У Порошенка мають докази згоди Москви на збройну місію ОБСЄ на Донбасі
Інші останні Надзвичайні новини

Російська сторона дала згоду на розгортання збройної поліцейської місії на Донбасі, заявляють в Адміністрації президента України.

"За підсумками переговорів у "нормандському форматі" ми досягли єдності в позиціях і домовленості про те, що ми починаємо роботу у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ, і в перспективі - із залученням усіх країн ОБСЄ. Адже нам необхідний консенсус усіх держав-учасників Організації щодо розгортання місії на Донбасі. На це погодилася і російська сторона", - сказав заступник голови АП Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що деякі критики заявляють, ніби Київ видає бажане за дійсне.

"Насправді це не так, адже я ще раз наголошую, що у нас є чіткі записи всіх телефонних розмов, які містять згоду президента Росії на розміщення саме збройної поліцейської місії ОБСЄ. Єдине, що я зазначу, що лідери дійсно не обговорювали деталі, оскільки це вже мають робити експерти і фахівці для того, щоб напрацювати і подати відповідні пропозиції на затвердження голів країн "нормандської четвірки", - наголосив Єлісєєв.

За його словами, під час останньої телефонної розмови в "нормандському форматі" 23 травня вночі були досягнуті певні домовленості, які, на жаль, не були реалізовані, оскільки Росія заблокувала і проігнорувала всі заплановані в цьому контексті заходи.

"Зокрема, вони відмовилися їхати до Берліна на консультації експертів у "нормандському форматі" для обговорення політичного компоненту та компоненту безпеки для врегулювання ситуації на Донбасі. Вони були не готові предметно обговорювати питання про розгортання на Донбасі нової збройної поліцейської місії ОБСЄ під час консультацій у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ", - повідомив він.

При цьому слід зауважити, що сьогодні, 1 червня, у МЗС РФ заявили зворотне – що Росія на розміщення воєнізованої місії в Україні на Донбасі згоди не давала, і ці питання повинні обговорюватися у відповідних форматах.

"Для обговорення цих питань є сформовані формати. В першу чергу – це контактна група, яка збереться в Мінську, а також ОБСЄ, в рамках якої відповідне рішення і повинно бути ухвалено", - сказав статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, передає "Интерфакс".

Він стверджує, що Росія "такої згоди не давала". За його словами, в даному випадку "багатослівність київських стратегів лише заважає справі".

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко заявив 22 квітня, що очікує найближчим часом ухвалення рішення про створення і розгортання на Донбасі збройної поліцейської місії ОБСЄ.

Водночас заступниця державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд на прес-конференції в Києві 27 квітня сказала, що питання спрямування на Донбас міжнародної поліцейської місії для гарантування безпеки проведення там виборів обговорюється.

Нагадаємо, введення поліцейської місії ОБСЄ - одна з головних умов проведення виборів на Донбасі.

15 квітня президент Петро Порошенко, лідер Франції Франсуа Олланд та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови скоординували позиції щодо перспектив запровадження поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Президент України поінформував про постійне погіршення ситуації на Донбасі та закликав посилити тиск на Росію для припинення вогню.

Напередодні президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує пропозицію про посилення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на лінії зіткнення на Донбасі та про її озброєння. "У нас не так давно була розмова з Петром Олексійовичем Порошенком, він запропонував посилити присутність ОБСЄ, в тому числі, щоб співробітники ОБСЄ були зі зброєю, на лінії розмежування, і домогтися повного припинення вогню. Я вважаю, що це правильна пропозиція, ми це підтримуємо", - заявив він та додав, що цю ініціативу необхідно опрацювати із західними партнерами з тим, щоб ОБСЄ ухвалила таке рішення.

Зауважимо, що рік тому, 30 квітня 2015 року, президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в "нормандському форматі" з президентом Франції Франсуа Олландом, президентом РФ Володимиром Путіним та федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої сторони обговорили ситуацію на Донбасі та кроки, спрямовані на зниження ескалації. Тоді прес-служба Адміністрації президента України поінформувала, що "в контексті обговорення шляхів мирного врегулювання президент Путін погодився із можливістю розміщення миротворчого контингенту на Донбасі". Втім, наступного дня в Кремлі заявили, що слова російського президента "хибно зрозуміли". І жодних іноземних миротворців, окрім російських кадрових військовослужбовців та найманців, в Україні в окремих районах Донецької та Луганської областях так і не з'явилося.

Наразі Україна веде переговори про розміщення на Донбасі поліцейської озброєної місії ОБСЄ для забезпечення безпеки під час проведення виборів на цій території. "Це тверда позиція України, що для імплементації Мінських домовленостей в повному обсязі потрібно забезпечити необхідний безпековий компонент. Цей безпековий компонент складається з того, що ми маємо забезпечити твердий режим припинення вогню, ефективний режим моніторингу за відведеним озброєнням, ефективний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону", - заявив президент України Петро Порошенко 2 квітня 2016 року під час брифінгу в рамках Саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні.

При цьому слід наголосити, що 5 квітня бойовики, які тимчасово контролюють окремі райони Донецької і Луганської областей, заявили, що введення в ОРДЛО міжнародної поліцейської місії, мовляв, призведе до "масштабних зіткнень, що обернуться справжньою війною, в яку будуть безпосередньо втягнуті країни Заходу". За їхнім твердженням, створення міжнародної поліції, мовляв, не передбачено Мінськими домовленостями.

31 травня очільник МЗС РФ Сергій Лавров заявив про те, що мешканці окремих тимчасово окупованих російською гібридної армією районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) нібито ніколи не погодяться на те, щоб туди увійшов миротворчий контингент, зокрема у форматі поліцейської (збройної) місії ОБСЄ.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Надзвичайні новини | Переглядів: 787 | Додав: adminA | Теги: Донбас, докази згоди Москви, збройна місія ОБСЄ, Порошенко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]