Пт, 2024-04-19, 15:36

10:51
Україна може фінішувати в топ-10 медального заліку Ігор-2012. Не кількістю, а якістю
До свого завершення підходить Олімпіада в Лондоні. Залишилося два дні змагань, але вже зараз можна сказати, що збірна України  повторити успіх Пекіна-2008 за кількістю завойованих медалей не зможе. Проте в підсумковому протоколі українці мають усі шанси посісти більш високе місце, ніж чотири роки тому.

У Пекіні українські олімпійці завоювали 27 медалей. Олімпійськими чемпіонами на батьківщину повернулися 7 спортсменів, 5 привезли срібні нагороди і 15 - бронзові.

На даний момент у Лондоні в скарбничці українців лише 10 нагород. З них тільки три - найвищої проби, одна срібна медаль і шість бронзових.

Максимум, чого можуть домогтися українці на Іграх-2012 - 16 медалей. 5 з них гарантовано опиняться в активі збірної завдяки боксерам: Ломаченко, Шелестюк, Усик, Беринчик і Гвоздик вийшли в півфінал, і мінімум бронзу вже завоювали. Ще на одну медаль претендує жіноча українська четвірка в естафеті 4х100 метрів, яка кваліфікувалася до фіналу з третім часом. За медаль у спринті на каное на 200 метрів має всі шанси поборотися Інна Осипенко-Радомська.

Фінал естафети відбудеться сьогодні ввечері, на "Олімпік Стедіум" о 22.40 за Києвом. Боксери свої поєдинки також проведуть сьогодні. Беринчик - о 16.45, Усик - 17.30, Ломаченко - 23.00, Шелестюк - 23.30, Гвоздик - 00.15. Осипенко-Радомська чвертьфінальний заплив почне о 12.19, в разі успіху за вихід у фінал, який відбудеться завтра, Інна змагатиметься о 13.59.

У разі максимального успіху українців, збірна з 20-го місця, яке вона посідає перед початком змагальної програми п'ятниці, може опинитися в топ-10 медального заліку, максимум - на сьомій позиції. У Пекіні, нагадаємо, Україна виявилася одинадцятою.