Неділя, 21.10.2018, 04:17
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2016 » Грудень » 21 » Закон про Вищу раду правосуддя Рада ухвалила
13:04
Закон про Вищу раду правосуддя Рада ухвалила
Інші останні Політичні новини України

Верховна Рада України схвалила президентський законопроект про Вищу раду правосуддя (реєстраційний номер 5180). За це рішення проголосував 271 народний депутат із 360, зареєстрованих у сесійній залі. Законопроект було розглянуто за процедурою ad hoc, передає УНІАН.

Визначається, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.

ВРП є юридичною особою, видатки на її утримання визначаються окремим рядком у Державному бюджеті України. Вона розташовується у місті Києві.

Рада правосуддя, зокрема, вносить подання про призначення судді на посаду; забезпечує здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді; ухвалює рішення про звільнення судді з посади; надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; здійснює функції головного розпорядника коштів Держбюджету щодо фінансового забезпечення своєї діяльності; бере участь у визначенні видатків Держбюджету на утримання судів, органів та установ системи правосуддя.

ВРП складається з 21 члена, з яких 10 обирає з`їзд суддів України з-поміж суддів чи суддів у відставці, двох призначає президент, двох обирає ВРУ, двох обирає з`їзд адвокатів України, двох обирає всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох обирає з`їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

ВРП є повноважною за умови обрання (призначення) на посаду щонайменше 15 членів, серед яких більшість становлять судді (включаючи суддів у відставці), та складення ними присяги.

Члени ВРП обираються (призначаються) терміном на 4 роки. Одна й та ж особа не може обіймати посаду члена ВРП два терміни поспіль.

На посаду члена ВРП може бути обраний (призначений) громадянин України, не молодший за 35 років, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше 15 років, належить до правничої професії та відповідає критерію політичної нейтральності.

Не може бути членом ВРП особа, яка на день обрання (призначення), зокрема, є членом або обіймає посаду в політичній партії, іншій організації, яка має політичні цілі або бере участь у політичній діяльності; бере участь в організації або фінансуванні політичної агітації чи іншої політичної діяльності. Член ВРП не має права суміщати свою посаду з будь-якою посадою, зокрема, в органі державної влади або місцевого самоврядування; зі статусом народного депутата України; з підприємницькою діяльністю.

Розмір винагороди члена ВРП встановлюється у розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5, а члена ВРП, який є суддею, дорівнює сумі його суддівської винагороди, якщо така сума перевищує розмір посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5. Виплата винагороди членам ВРП проводиться за кошт Держбюджету.

При Вищій раді правосуддя діє Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, яка є колегіальним органом. Для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів ВРП утворює Дисциплінарні палати з кола членів Вищої ради правосуддя.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім деяких пунктів. Крім того, закон України "Про Вищу раду юстиції" передбачається визнати таким, що втратив чинність, з дня набрання чинності цим законом.

Як повідомлялося, 23 вересня президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради проект закону №5180 про Вищу раду правосуддя.

Завданням цього закону є імплементація змін до Конституції щодо правосуддя, які набули чинності 30 вересня 2016 року, в частині функціонування нового конституційного органу - Вищої ради правосуддя.

Експерти ОБСЄ позитивно оцінили президентський законопроект про Вищу раду правосуддя.

Категорія: Політичні новини України | Переглядів: 320 | | Теги: рада, Закон про Вищу раду правосуддя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ