Неділя, 21.10.2018, 04:56
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2016 » Грудень » 29 » "Зробили крок" до основної всесвітньої спадщини ЮНЕСКО одеські катакомби
20:18
"Зробили крок" до основної всесвітньої спадщини ЮНЕСКО одеські катакомби
Інші останні Культурні новини України

Одеські катакомби внесено до переліку об'єктів нерухомих пам'яток України.

Як повідомили у прес-службі міськради, наказом Міністерства культури три об'єкти культурної спадщини в Одеській області занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України: "Старовинна каменоломня Карантинної балки, 1811-1814 рр..", "Каменоломні Молдаванки, 1850-1880 рр." і "Підземний хід Воронцовського палацу, 1826 р.".

Зазначається, що старовинна каменоломня Карантинної балки, розташована на правому схилі Карантинної балки під малоповерховою забудовою по вул. Буніна, 7 на глибині 10-15 метрів, є найстарішою з відомих в Одесі.

Каменоломні одного з районів Одеси – Молдаванки - розташовані під міськими кварталами, забудованими будівлями і спорудами в межах вулиць: Разумовської, Комітетської, Степової, Мельницької і Балківської на глибині 15-25 метрів.

"Ця ділянка каменоломень складається з більш як 3-х десятків каменоломень, сполучених між собою в різний час, і є єдиним підземним лабіринтом", - зазначили в міськраді.

Третій об'єкт - Підземний хід Воронцовського Палацу загальною довжиною 140 м розташований на глибині 4 метри під схилом обриву в районі Військової балки, під забудовою у Воронцовському провулку, 2 і починається невеликою криницею в підлозі підвалу Воронцовського палацу. Підземний хід є найстарішою підземною виробкою з її основними елементами, збереженими первинним облицюванням і природною печерою.

"Внесення одеських катакомб до Державного реєстру нерухомих об'єктів культурної спадщини та взяття їх під охорону держави дасть змогу надалі ініціювати процедуру включення катакомб до основної всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - наголосили в прес-службі.

У мерії пояснили, що вищеназвані три об'єкти, що становлять велике значення як історична спадщина міста, у вересні 2015 року були рекомендовані на розгляд у Міністерстві культури України для включення до Державного реєстру нерухомих об'єктів культурної спадщини за категорією місцевого значення як пам'ятки історії, архітектури та містобудування.

Нагадаємо, що наприкінці листопада ЮНЕСКО внесла козацькі пісні Дніпропетровської області до Списку об'єктів нематеріальної культурної спадщини людства, що потребують термінового захисту.

Категорія: Культурні новини України | Переглядів: 301 | | Теги: одеські катакомби, основна всесвітня спадщина ЮНЕСКО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ