П`ятниця, 13.12.2019, 09:15
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2016 » Січень » 4 » Яценюк: Україна долучиться до ЄС за "польським" сценарієм
11:12
Яценюк: Україна долучиться до ЄС за "польським" сценарієм
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС

Найкращий взірець європейської інтеграції для України - це "сусідня і братня Польща". Таку думку висловив у телевізійних "10 хвилинах з прем'єр-міністром" глава уряду Арсеній Яценюк.

"14 років Польща проводила складні реформи. Такі самі реформи, як ми провели за останніх 22 місяці. І внаслідок цих реформ Польща не просто стала членом Європейського Союзу, а одним із найсильніших членів ЄС з розвинутою економікою", - зазначив він і додав: "Це наш шлях. І ми пройдемо цей шлях".

Прем'єр наголосив, що євроінтеграція - це не тільки спільна економіка і вільний перетин кордонів, а й спільна ментальність.

"Європейська інтеграція в першу чергу – це спільна ментальність, спільна свідомість, спільна культура і спільна освіта", - сказав він.

Яценюк підкреслив, що торік Європейська комісія "чітко засвідчила, що Україна виконала всі критерії для запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом": "Ми очікуємо на фінальне рішення ЄС щодо надання безвізового режиму для громадян України, тому що ми є учасниками одного великого європейського простору. Ми поділяємо ті самі цінності. Ми поділяємо ті самі принципи. Ми поважаємо права і свободи людини і громадянина. Ми керуємось виключно принципом верховенства права".

Прем'єр нагадав, що впроваджено низку програм із ЄС, зокрема для українських науковців, культурного середовища, програми доступу до європейських ресурсів: "Це програма "Креативна Європа" та програма "Горизонт-2020", де українські митці та науковці можуть отримати з Європейського Союзу фінансові ресурси для розвитку своїх галузей, для розвитку кожної свідомої української особистості".

За словами Яценюка, ще дуже багато роботи попереду.

"Складної, але правильної роботи, для того щоб Україна стала членом Європейського Союзу. Для того щоби наші громадяни почували себе як гідні члени великої європейської сім'ї. І це наша спільна робота. Спільна робота кожного громадянина країни. Спільна робота уряду і парламенту. Спільна робота всієї української нації, яка є європейською нацією. Тому що Україна – це Європа", - наголосив він.

"Агресор буде покараний економічно: митами та ембарго"

"Україна виходить із зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари та вводить торговельне ембарго на продовольчі товари, виготовлені в Російській Федерації, а також на товари машинобудування і вагонобудування", - сказав глава уряду.

Він нагадав, що в зв'язку з набуттям чинності Угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС Російська Федерація, як і очікувалося, запровадила торговельне ембарго проти України і незаконно вийшла із зони вільної торгівлі.

"Ми діємо дзеркально. Не ми почали цю війну. Але агресор буде покараний", - зазначив Яценюк.

Він підкреслив, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом - "це саме та угода, за яку мільйони українців боролися на Майдані": "Це саме та перспектива для української економіки стати конкурентною, сильною, взірцевою і тією економікою, яка залучає інвестиції з Європейського Союзу, яка створює нові робочі місця, яка торгує вільно з Європою і дає можливість українському бізнесу розвиватися і йти вперед".

Угода про ЗВТ, наголосив прем'єр, означає насамперед безмитний продаж українських товарів до Європи і європейських товарів до України: "Це конкуренція, що є викликом для внутрішнього виробника. Але в першу чергу - це можливість для українського бізнесу стати більш сильним, більш конкурентним і завойовувати нові ринки".

Яценюк підкреслив, що Росія "робила все для того, щоб Україна не стала частиною європейського простору, щоб ми не повернулися в свою історичну європейську сім'ю": "Колишній режим відмовився підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. І мільйони українців вийшли на вулиці. І ми перемогли".

Прем'єр констатував, що 21 березня 2014 року він підписав політичну частину Угоди про асоціацію, а вже 27 червня 2014 року президент України підписав економічну частину цієї угоди: "Росія намагалася зупинити вступ цієї Угоди. Але з 1 січня Угода набула чинності. Ми стали частиною економічної європейської сім'ї".

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 410 | | Теги: україна, долучиться, Яценюк, польський сценарій, ЄС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ