Пт, 2024-04-19, 17:08
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

18:54
Якщо путіна не зупинити, Європа – під загрозоюю: головні заяви з Мюнхенської конференції
Інші останні Новини Європейського Союзу

Німецьке місто Мюнхен приймає лідерів держав, поважних урядовців, парламентів та журналістів зі всіх куточків світу. На порядку денному – безпекові питання, які потребують негайного вирішення та пошуку консенсусу. Зокрема, у центрі уваги Україна.

У п'ятницю, 16 лютого, стартувала Мюнхенська конференція, яка триватиме до 18 лютого 2024 року. Важливі заяви, які лунали на цьому заході з уст політиків та інших публічних діячів щодо України та світової безпеки.

Виступ віцепрезидентки США

Камала Гарріс на Мюнхенській безпековій конференції говорила про зобов’язання Америки, безпекову інфраструктуру, яку потрібно закріпити у світі, також про смерть російського опозиціонера Навального.

Підтримка України. Чиновниця наголосила на підтримці України США та їх союзниками у боротьбі проти російської агресії, наголошуючи на помилковості вторгнення росії.

Смерть Олексія Навального. Гарріс висловила жаль з приводу повідомлень про смерть Навального, назвавши це злочином путінського режиму. Вона наголосила на відповідальності за це для кремля.

Міжнародний порядок. Політикиня зазначила, що світ перебуває на переломному моменті через конфлікти, зміну міжнародного порядку та кліматичну кризу, акцентуючи на необхідності глобального лідерства США.

Американське лідерство. Гарріс розмірковувала про роль США у світі, порушуючи питання про продовження міжнародної взаємодії та захисту демократії.

Зобов’язання Вашингтона. Посадовиця зазначила, що важливими є американські зобов'язання щодо підтримки міжнародних норм та демократії. Вона відкинула розмови про ізоляціонізм та авторитаризм, які закидають щодо США.

Інвестиції в Америку. Гарріс згадала про інвестиції в американську економіку як основу міцності США за кордоном, зокрема вклад ресурсів в інфраструктуру та боротьбу з кліматичними змінами.

Глобальна безпека та НАТО. Гарріс висловилася про важливість НАТО для глобальної безпеки та американських інтересів, підкреслюючи принцип "атака на одного – атака на всіх".

Майбутнє Африки. Вона говорила про значення партнерства з Африкою в інноваціях та розвитку, а не лише як про допомогу, згадуючи про потенціал континенту щодо впливу на майбутнє світу.

Ізраїль та Палестина. Гарріс коротко згадала про конфлікт між Ізраїлем та Палестиною, висловлюючи віру в можливість мирного співіснування та важливість захисту цивільного населення.

Виступ віцепрезидентки США у Мюнхені: дивіться відео

Декілька прямих цитат з промови Гарріс:

"Історія доводить, що коли ми не реагуємо, коли агресор безкарно вторгається до свого сусіда – він продовжить йти далі. А у випадку путіна це означає, що вся Європа буде під загрозою";

"Якщо ми не зможемо показати росії, що наслідки будуть значні, то всі території по всьому світу будуть під загрозою."

"Чи є це у наших інтересах захищати довгострокові норми та правила, які забезпечили безпрецедентний мир і добробут, чи дозволити, щоб їх просто зруйнували?"

"Ми переслідуємо дуже прості цілі. Це наші стратегічні інтереси. Я вірю, що Америка має відіграти важливу роль у світовому лідерстві для користі американців";

"НАТО є центральним елементом нашої глобальної безпеки. НАТО є найвищим військовим альянсом, якого світ ще не бачив".

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини Європейського Союзу | Переглядів: 259 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]