Нд, 2024-06-23, 00:23
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

18:37
Незграбний Трамп і впевнена в собі Меркель - коментар
Інші останні Новини світу

Під час зустрічі з німецькою канцлеркою Меркель американський президент Трамп виглядав напруженим, вважає Міодраг Шоріч. Меркель має авторитет у США і могла б допомогти новому господарю Білого дому.

Аби лише не фальстарт! Канцлерка Меркель та президент Трамп, готуючись до зустрічі, вирішили наголошувати на тому, що їх об'єднує, а про відмінності говорити мало або взагалі не згадувати.

Цього курсу вони і дотримувались, особливо перед журналістами. При цьому впадало у вічі, наскільки напруженим був хазяїн Білого дому. І це не дивно. У Вашингтоні йому поки що мало вдається: ані в питаннях міграційної політики, ані в контактах зі спецслужбами, ані в реформуванні системи охорони здоров'я.

І останнє, чого президент США зараз потребує, це безтактність, допущена на адресу найбільш досвідченої глави уряду в світі. Попри свою політику щодо біженців, яку не сприймає багато американців, Меркель користується у Вашингтоні високим авторитетом. Перш за все, викликає повагу економічна могутність Німеччини.

Трамп є третім за рахунком американським президентом, з яким Меркель потрібно буде знайти спільну мову та політичне порозуміння.

Під час їхньої першої зустрічі все було не так погано. Вона переконливо озвучила свою позицію з таких питань, як спільні цінності, відданість НАТО, відкриті кордони всередині ЄС, вільна торгівля, а також кращі відносини з Росією - але лише після вирішення кризи в Україні.

Пріоритет канцлерки: краще говорити одне з одним, ніж говорити одне про одного. Безумовно, це стосується і місцями зухвалої критики на адресу Меркель з боку Трампа під час президентської кампанії у США - критики, про яку тепер президент Трамп хоче забути. Він був особливо ввічливим та уважним щодо своєї гості.

Маленькі перемоги

Обидві сторони дали одна одній невеликі перемоги: Меркель пообіцяла - вкотре - збільшити витрати ФРН на оборону. Трамп наголосив на відданості НАТО без жодних умов. Але дотримувались вони у деяких питаннях і різних позицій.

Наприклад, у питанні торгівлі. Під час прес-конференції Трамп не проронив жодного слова про угоду щодо вільної торгівлі, яку планувалось укласти з Європою. Канцлерка, натомість, наголосила, що обидві сторони виграли б від укладення такої угоди. Відверті слова щодо цього сторони говорили одна одній за зачиненими дверима.

Політичні переконання канцлерки є добре відомими: її захоплення Сполученими Штатами, відданість НАТО та ЄС, сповідування західних цінностей.

Це скоріше Дональд Трамп своїми заявами протягом минулого року сіяв сумніви стосовно того, якими є його політичні переконання. Тепер його "ловлять" один за одним досвідчені політики, такі як Меркель чи японський прем'єр Сіндзо Абе. Посада робить з людини державного лідера, а не навпаки.

Перша поїздка Меркель до Трампа триває. Особливих результатів від цього візиту не очікувалось. Трамп досі доростає до ролі президента. Анґелі Меркель варто йому у цьому допомогти, де це дозволяють інтереси Німеччини. Оскільки від розколу Заходу не виграє ніхто. Навіть його вороги.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини світу | Переглядів: 712 | Додав: adminA | Теги: впевнена Меркель, коментар, незграбний Трамп | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]