Чт, 2024-05-23, 14:16
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:38
Планує розширювати асортимент сортів український виробник фісташок
Інші останні Економічні новини

  Український виробник фісташок планує розширювати асортимент сортів

Фермер з Ізмаїла Одеської області Андрій Петков заклав в селі Броска перший в Україні фісташковий сад. На площі 1,5 га він висадив саджанці привезені з Узбекистану. Через 5 років садівник планує отримати перший урожай екзотичного для України горіха.

Фісташковий сад Андрій Петков заклав півтора роки тому в червні і каже, що поки втрат серед саджанців не спостерігається. Однорічні рослини фісташок наразі вже мають висоту близько 40 см. Деякі екземпляри досягають 50-60 см, пише volnorez.com.ua.

У наступному році фермер планує прищеплювати сортові форми рослини Керман (жіночий), і Петер (чоловічий), які спочатку випробує на «дорослих фісташках».

«У мене є десяток дерев, яким уже повних два роки, я на них спробую прищепити привезені сорти, якщо експеримент буде вдалим, наступний рік почнемо з прищеплення всього саду», — розповідає садівник.

За словами фермера, фісташка виявилася рослиною абсолютно невимогливою. При посадці саджанці поливали всього лише два рази, не вносячи при цьому добрив та хімії.

«Таким чином, я стимулюю розвиток кореневої системи. Фісташка славиться потужною стрижневою кореневою системою, яка може йти до 15 м в глибину і самостійно добувати собі воду. Звичайно, в найближчому майбутньому я планую провести зрошення на поле, тоді будемо поливати», — розповідає Андрій Петков.

Через 5 років садівник вже планує отримати перший урожай горіхів, адже дерево починає плодоносити через 6-7 років після посадки. Якщо рослина прищепити, то перший урожай можна почати збирати через 2 роки після щеплення. Однак до самоокупності та отримання прибутку з саду ще далеко.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 628 | Додав: adminA | Теги: асортимент сортів, український виробник фісташок | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]