Mo, 2022-06-27, 04:12
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Guest

18:51
У Києві побачив світ перший український футбольний детектив. Тепер збірна України виступить на Євро 2020 ще краще?
Інші останні Новини України

Нині футбол став дуже розтиражованим та іміджевим явищем. Навіть люди, які мало цікавляться подіями у світі спорту, все одно так чи інакше перебувають в курсі основних футбольних подій. Футбол як гра згуртовує навколо себе прихильників, вболівальників різного віку та професійних інтересів. Він об’єднує людей із різними, нерідко протилежними поглядами.

Нині чимало людей, серед яких підлітки, молодь, чоловіки, жінки, добре знають, що збірна України, яку тренує знаменитий футболіст Андрій Шевченко, недавно обіграла дуже сильну збірну Португалії та після цього вийшла до фінальної частини чемпіонату Європи 2020 року. Про відбірні матчі нашої команди у пресі публікується так багато матеріалів, що захочеш не знати про це – так просто не зможеш.

Проте українське письменство все ж таки приділяє недостатньо уваги футбольній темі, попри її неймовірну, подекуди шалену популярність в усьому світі. Недавно я опитала своїх знайомих, приятелів і друзів, у першу чергу, ясна річ, чоловіків, поставивши їм таке запитання: чи зможуть вони назвати значний за обсягом наш художній твір, скажімо, роман про футбол або з помітною футбольною темою? Висновок такий: не зміг ніхто. Але тепер можемо сказати: вже побачив світ перший український футбольний роман. І це – детектив.

Він побачив світ у Києві у «Видавничому домі «КОНДОР» в першій половині 2019 року. Це «Corpus Aristotelicum» Руді Мартіна. Скажу одразу: Руді Мартін, у чому я майже переконана, – це псевдонім. А сам детективний роман просякнутий ретельним, подекуди скрупульозним знаттям нашого українського життя «ізсередини», яке нереально набути, мешкаючи за кордоном. Так що детективний роман Руді Мартіна є фактом нашої, української літератури.

«Corpus Aristotelicum» є детективом від перших сторінок і аж до останньої. Сюжет у ньому також чисто детективний. Він заснований на тому, що раптово не стає художника Вадима Позняка. Один із його друзів, якого звати Маттеус, розпочинає своє розслідування, пов’язане із цією подією. Цей самий Маттеус, по суті, виступає приватним детективом, який повністю занурюється в детективну історію загадкової смерті художника Позняка.

У романі Руді Мартіна міститься детальне зображення міста, в якому відбуваються події. Це, на мій погляд, викликає особливий інтерес. У цьому місті, як описує прозаїк, є такі локації, як Говардівський проспект, що спускається до Набережної, площа і на ній Білий дім, у якому працює облдержадміністрація. Поблизу від Білого дому знаходиться художній салон під назвою «Аукціон», є в місті вулиця Грецька та історичний арсенал. Окрім цього, в романі описуються Залізничний вокзал, Старий міст, що розташований біля вокзалу, і вулиця Привокзальна, де відбуваються важливі події. Також змальовуються інші локації, що дуже і дуже нагадують одне з наших південних міст. Мої друзі, які все життя мешкають в одному з них, упевнено стверджують, що в першому українському футбольному детективі детально зображено Херсон, хоча і в трохи завуальованій формі. А це ще один аргумент на користь того, що Руді Мартін є українським письменником.

Ведучи своє індивідуальне розслідування, Маттеус постійно знаходить час для улюбленого виду спорту і, як зрозуміло зі сторінок твору, раніше він займався футболом. У романі «Corpus Aristotelicum» чимало футбольних картин. Спочатку вони начебто існують самі по собі. Але в якийсь момент починаєш розуміти, що опосередковано вони мають відношення до чисто кримінального сюжету, і в такий спосіб футбольна лінія виявляється пов’язаною з детективним розслідуванням, яке веде Маттеус.

А збірна України з футболу, як свідчать найновіші публікації в медіа-ресурсах, уже може готуватися до участі у фінальній частини чемпіонату Європи 2020 року. Як відзначають футбольні експерти, збірна України на чолі з тренером Андрієм Шевченком має всі шанси виступити на цьому турнірі достойно. Так що побажаємо успіху нашій збірній, щоб вона наступного року успішно представила нашу країну на європейському спортивному форумі. А також щоб про гру, якою у світі захоплюються мільйони людей, в Україні якомога частіше випускали художні та мистецькі книжки. Оскільки футбол, як відзначається в численних медіа-виданнях, в своїх найкращих проявах є свого роду неповторним спортивним мистецтвом.

Вікторія Підлесна

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини України | Переглядів: 1053 | Додав: podlesnaav96 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]