Середа, 30.09.2020, 13:15
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

09:07
Військову загрозу з боку Білорусі оцінили у Раді
Інші останні Надзвичайні новини України

У Раді оцінили військову загрозу з боку Білорусі

Керівник комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Олександр Завітневич допускає військову агресію РФ з території Білорусі. Однак вона не така імовірна, як вторгнення Росії з Донбасу.

«Ця вірогідність менша, ніж з території Донбасу. Але вона є і нею не можна нехтувати. У нас більше тисячі кілометрів спільного кордону, коли події в Білорусі почалися, Україна вжила заходів для його посилення. Тільки півроку назад ми дали нашим прикордонникам законні підстави встановлювати там технічні засоби для моніторингу. Тому звісно небезпека з цього напрямку присутня», – заявив нардеп в інтерв’ю РБК-Україна.

Він нагадав, що РФ та Білорусь входять до Організації Договору колективної безпеки (ОДКБ). «Стаття 4 цього Договору дозволяє надавати військову допомогу в разі зовнішньої агресії члену об’єднання, і така допомога надається в короткий термін. Це несе дуже велику загрозу для нас. Тому Україна вжила заходів і відслідковує ситуацію», – резюмував Завітневич.

У серпні т.в. о. президента Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що домовився з президентом РФ Путіним про спільне використання війська в разі «загрози з Заходу».

Минулого року генерал попередив про військову загрозу від РФ з боку Білорусі.  Тоді ж відомий український дипломат Володимир Василенко запропонував продовжити фортифікаційний проект «Стіна» уздовж кордону з Республікою Білорусь.

Безпосередньої загрози вторгнення на територію України з боку Російської Федерації немає, вважає командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв. Проте війська відпрацьовують плани реагування на всі військові загрози з боку Росії.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Надзвичайні новини України | Переглядів: 336 | Додав: adminA | Теги: рада, Білорусь, військова загроза | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]