Сб, 2021-09-25, 14:25
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

16:35
За спільний календар для відзначення Різдва і Великодня публічно виступив Глава УГКЦ
Інші останні Релігійні новини України

  Гадаю, що ми всі повинні рухатися в напрямку до єднання всіх християн. Спільне святкування Різдва чи Пасхи є символічним питанням того, наскільки християни всього світу сьогодні об’єднані.

Ми бачимо, що до цієї єдності нам потрібно ще довго прямувати, для неї працювати, її прагнути. Немає двох святкувань Різдва, а є дві дати святкування.

Моє бажання – святкувати разом і Різдво, і Пасху, і, можливо, жити одним духовним ритмом літургійного року, незалежно від того, до якої обрядової традиції ми належимо.

Непросто встановити одну дату святкування Різдва, бо це дуже делікатна справа, пов’язана із зміною календаря. Змінюючи дату святкування Різдва, ми повинні змінювати весь календар, а з ним - інші нерухомі свята.

У зв’язку з новою можливістю, наданою нам ВРУ (25 грудня - вихідний день), ми поки не бачимо можливості зміни календаря.

Ми святкуватимемо Різдво 7 січня разом із нашими православними братами, яке є 25 грудня за юліанським календарем.

Ми вітали це рішення ВРУ, бо воно надало можливість святкувати Різдво багатьом християнам України, які дотримуються григоріанського календаря.

Є багато протестантських спільнот, які святкують Різдво 25 грудня і, звичайно, наші брати із РКЦ. Вони повинні почуватися належно шанованими в Українській Державі.

Дата, коли ми разом святкуватимемо Різдво, залежить не від ієрархії, а, насамперед, від людей. Якщо ми відчуємо, що питання зміни календаря не розділятиме між собою людей, а, навпаки, об’єднуватиме, то, очевидно, завдяки цьому руху знизу ми зможемо дійти до видимого спільного святкування Різдва.

Молімося, працюймо! Я вірю в те, що християни будуть єдиними і Різдво та Пасху святкуватимуть разом. Однак над цим потрібно серйозно працювати.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Релігійні новини України | Переглядів: 481 | Додав: adminA | Теги: відзначення Різдва і Великодня, Глава УГКЦ, спільний календар | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]