Нд, 2024-07-21, 21:38
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

17:41
Збивати дрони над Україною силами НАТО пропонують у ФРН
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС

Країни НАТО можуть допомогти Україні захистити частину її західної території від атак російських дронів за допомогою систем протиповітряної оборони (ППО), розташованих на східних кордонах Альянсу, зокрема у Польщі чи Румунії. Такого розвитку не виключають представники низки німецьких політичних партій, у тому числі правлячих Вільної демократичної партії (ВДП) та "Союзу 90"/Зелені", пише газета FAZ у суботу, 11 травня.

Як йдеться у публікації, ідея збивати над Заходом України російські безпілотники з використанням розміщених у Румунії та Польщі систем ППО Альянсу, якими керують військовослужбовці НАТО, належить експерту Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) Ніко Ланґе (Nico Lange), а також колишньому помічнику генсека НАТО, генерал-лейтенанту Горсту-Гайнріху Браусу (Horst-Heinrich Brauß). На думку Ланґе, це дозволило б створити на українському кордоні безпечну зону завширшки до 70 кілометрів. А це у свою чергу допомогло б розвантажити українські сили ППО на інших дільницях фронту.

За оцінкою журналістів FAZ, такий підхід став би кроком у тому ж напрямку, про який міркує президент Франції Еммануель Макрон, який не виключив  відправлення французьких військових  на допомогу Києву: "Західні сили б безпосередньо відбивали російські атаки, але не з території України".

Аргументи прихильників використання сил ППО НАТО для захисту України

Агнешка Бруггер (Agnieszka Bruґґer) із партії "Зелені" вважає вірним "розташувати системи протиповітряної оборони на кордонах сусідніх (з Україною. - Ред.) держав так, щоб вони могли захищати і західні частини України".

Цю думку поділяє її колега по партії Антон Гофрайтер (Anton Hofreiter). "Повітряну оборону України з території Польщі та Румунії не варто виключати у довгостроковій перспективі", - наводить його слова газета FAZ. Тим часом поки про це "не йдеться", уточнює політик. Наразі, на думку Гофрайтера, для Заходу головне "значно збільшити" постачання озброєнь та боєприпасів для самої України.

Своєю чергою, депутат ВДП Маркус Фабер (Marcus Faber) зазначає, що кількість систем ППО та ракет до них вже зараз обмежена, тому необхідно гарантувати їх достатні обсяги у довгостроковій перспективі. "За таких умов я вважаю це (залучення західних систем ППО для захисту неба над Україною. - Ред.) можливим", - заявив він.

За знищення російських "безпілотних літаючих апаратів" над Україною західними системами ППО виступає і депутат опозиційної партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Родеріх Кізеветтер (Roderich Kiesewetter). "Це розвантажить українську протиповітряну оборону та дозволить їй захистити фронт", - аргументує він. Як стверджує Кізеветтер, приклад Ізраїлю, якому у квітні сили США, Франції та Великобританії допомогли відбити масштабну повітряну атаку Ірану, говорить про те, що в подібній ситуації держави, які надали допомогу, не стають автоматично сторонами конфлікту.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 380 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]