Чт, 2024-04-18, 23:35
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Пошук новин на сайті
Останні новини дня
Статистика

Загальні збори жителів сіл Фурси й Чмирівка пройшли. Питання і проблеми залишилися
23 березня 2010 р. 17 год 30 хв. Село Фурси Білоцерківського району Київської області. Загальні збори жителів сіл Фурси та Чмирівка. Перед місцевим Будинком культури велике скупчення людей, причому не лише фурсян і чмирян, а й жителів Білої Церкви, представники районної влади, пікет Партії зелених, місцеве телебачення. Зал заповнений повністю, вільних місць немає, люди стоять у проходах, фойє.
На повістці дня 5 питань, але всі розуміють, що основне – це вирішення питання про надання погодження на відведення земельної ділянки ТОВ "Білоцерківський міжнародний аерокомплекс "ЮР'ЇВ".

Збори відкрив сільський голова Фурсенко Микола Іванович, який повідомив про ті хороші справи, які були зроблені в селі протягом 2009 року, і що введення в дію аерокомплексу дасть можливість наповнити сільський бюджет.

Наступним виступив президент ТОВ "ЮР'ЇВ" Лопата В.Г., який розповів про плани побудови вантажного аерокомплексу та про великі перспективи, які матиме село.

Коли ж його попросили конкретизувати ці перспективи, виявилося, що це буде плата за землю, ремонт покрівлі місцевої школи. От і все за 420 га землі громади і безпечне проживання селян. Сміх у залі і відкрите глузування визвала заява Василя Григоровича, що до села буде проведено тролейбусну лінію з Білої Церкви (з початку 90-х років тролейбус до Фурсів обіцяють всі кандидати на посади всіх рівнів). Також доповідач повідомив про 2000 робочих місць, які чекають на селян, але на запитання, кого ж він візьме на роботу, відповів: "Це буде випускник Фурсівської школи, який закінчив авіаційну академію". Як кажуть, коментарі зайві.

Як єдина команда ТОВ "ЮР'ЇВ" виступили представники районної влади. Головний архітектор району Тупота Л.В. закликала присутніх дати погодження на відвід землі, а потім, якщо виникнуть якість недоречності, можна буде переглянути рішення (на репліку з залу "Хто нас послухає тоді?" промовчала).

Голова екологічної комісії районної ради Данчук В.В. повідомив, що порівняно з тими катаклізмами, які чекають на район в майбутньому в зв'язку з будівництвом кар'єру ільменіт-цирконієвих руд, побудовою металургійного комбінату та заводу з переробки радіоактивних відходів, внаслідок чого вимре половина населення району і з карт України зникне річка Рось, то аеродром біля села (фактично в його межах) – це "благо" для його жителів. І хоч він за освітою не еколог, але як людина з вищою технічною освітою гарантує безпечність аеродрому.

Завідуючий юридичним відділом Білоцерківської районної ради Кравченко А.М. сказав, що коли громада не дасть погодження на відвід землі, то Верховна Рада України не затвердить меж села.

От такий захист і допомогу отримали фурсяни і чмиряни від районної влади.

Представник Білоцерківської міської ради Сокол В.І. повідомив, що противників будівництва аерокомплексу в Білій Церкві немає, і всі чекають лише рішення про відвід землі.

Виступив житель мікрорайону Гайок, який розташований з протилежної сторони аеродрому, і також запевнив, що люди там за побудову аерокомплексу.

Проте фурсяни стояли на своєму. На їхні питання виступаючі не змогли дати конкретної відповіді. Житель Чмирівки запитав Лопату В.Г.: "Ви обіцяєте обнести аеродром по периметру спеціальною огорожею висотою 4-6 м, щоб зменшити шум. А як бути нам, чмирянам? Частина нашого села лежить впоперек злітно-посадкової смуги на відстані 1 км від її закінчення. Яка огорожа захистить нас, коли літаки, злітаючи й сідаючи, летять над нашими головами?" Відповіді не було.

В обговоренні питання взяло участь майже 20 чол., більшість з них сказали своє "ні" аеродрому. Лише два пенсіонери, які в свій час працювали на авіаремонтному заводі, закликали присутніх відродити завод і аеродром.

Під час обговорення були оголошені результати збору підписів, які зібрала частина депутатів сільської ради на своїх виборчих дільницях. З 780 опитаних жителів за надання погодження на виділення землі під аерокомплекс "ЮР'ЇВ" підписалося 70 осіб, проти – 678, утрималися – 32.

Голосування уповноважених представників громади фактично не відбулося. В списки для голосування було внесено 232 представники, бюлетні отримали 150, взяли участь у голосуванні, про яке було сказано, що це звичайне опитування, 130. У результаті за погодження проголосували 62 особи, проти – 59, утрималися – 9.

Підводячи підсумки, сільський голова запропонував, враховуючи численні побажання і вимоги учасників зборів, провести сільський референдум щодо погодження на відвід землі під аерокомплекс. Рішення про референдум і терміни його проведення визначить сесія сільської ради.

23 березня 2010 року. 21 год 20 хв. Збори закінчилися. Попереду – референдум. Але знову було кинуто репліку, що з рішенням селян ніхто рахуватися не буде. Чи це так, покаже час.

Михайло Шевченко
депутат Фурсівської сільської ради

Категорія: Пізнавальні статті | Додав: admin (2011-06-15)
Переглядів: 1003 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]