Субота, 24.07.2021, 20:31
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

13:38
Фізики: швидкість світла - не межа
Інші останні Новини світу науки і технологій

Група фізиків, які працюють на CERN і в італійській лабораторії Гран Сассо виявили частку, яка рухається швидше за швидкість світла, повідомляє ScienceNOW з посиланням на учасників експерименту.

Науковці підрахували, що нейтрино від синхротрона у Швейцарії до італійського детектора летять трохи швидше світла - цей результат не узгоджується зі спеціальною теорією відносності Ейнштейна, передає РИА "Новости".

Нейтрино - нейтральні частинки, що мають дуже маленьку масу і практично не взаємодіють з іншими частками. Нейтрино вільно пролітають через матерію, і лише деякі з них вдається зареєструвати за допомогою спеціальних детекторів.

Один з таких детекторів, OPERA, в підземній лабораторії Гран Сассо в Італії реєструє нейтрино, якими в нього стріляє протонний суперсинхротрон CERN в районі Женеви, один з елементів системи Великого адронного коллайдера. Відстань між двома об'єктами становить близько 730 кілометрів.

За три роки роботи науковці, які працюють з OPERA, зафіксували близько 16 тисяч нейтрино. Вони підрахували, що в середньому частки проробляли шлях між CERN і Гран Сассо за 2,43 мілісекунди - це приблизно на 60 наносекунд швидше, ніж припускали розрахунки. Невизначеність вимірювань оцінюється в 10 наносекунд.

"Ми напряму вимірювали час у дорозі. Беремо відстань між об'єктами, вимірюємо час і розраховуємо швидкість, все як у школі", - сказав офіційний представник колаборації OPERA Антоніо Ередітато.

При цьому Ередітато підкреслив, що поки говорити про спростування спеціальної теорії відносності Ейнштейна, за якою ніщо не може рухатися швидше за швидкість світла, ще дуже рано. Зараз, за ​​його словами, фізики OPERA представили лише цікаві результати, які не можуть пояснити, і пропонують всьому науковому співтовариству вивчити їх.

"Ми змушені були щось сказати. Ми не могли просто приховати ці дані, це було б нечесно", - зазначив Ередітато.

Як зазначає ScienceNOW, офіційний представник аналогічної колаборації в Японії, T2K, Чан Кі Юн готовий посперечатися, що в разі OPERA результати спотворила якась поки не відома систематична помилка. За його словами, вимірювання часу між народженням нейтрино та їх реєстрацією на детекторі проводиться за допомогою GPS, а помилки цієї системи можуть обчислюватися десятками наносекунд.

"Я підозрюю, що більшість у науковому співтоваристві не сприйме це як остаточний результат, якщо нам не вдасться повторити його хоча б ще раз, а краще декілька. Але це, по-моєму, на краще", - сказав учасник експерименту Алан Костелецкі з університету штату Індіана.

Нагадаємо, в липні цього року американські фізики, що працюють на одному з найбільших в світі прискорювачів елементарних частинок - колайдері Теватрон - відкрили нову частинку: нейтральний чарівний ксі-баріонів, останній не знайдений до цих пір представник цього класу елементарних частинок.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини світу науки і технологій | Переглядів: 1444 | Додав: nowyny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]