Нд, 2023-06-04, 16:47
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

00:12
Географічні назви, пов'язані з рф, заборонили в Україні
Інші останні Новини України

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про географічні назви", який передбачає заборону надання географічним об’єктам назв, пов’язаних з росією. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Верховної Ради.

Забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують росію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику радянського режиму.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що слідом за декомунізацією в Україні має відбутися деімперіалізація чи деколонізація та повне відновлення української історично-національної топоніміки, "спотвореної до невпізнанності та стертої з нашої мапи колишнім тоталітарним режимом".

На всіх етапах існування імперсько-російська та радянсько-комуністична системи продумано нав’язували на теренах, де їм вдавалось укоренитися, свої політоніми й топоніми, русифікуючи в такий спосіб місцеве життя та розчиняючи корінну ідентичність в імперському наративі.

Українцям судилося практично всюди на своїй землі побачити маркування москвою української території топонімами, які були чужинськими для нас і підміняли нашу національну самобутність.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини України | Переглядів: 272 | Додав: admin | Теги: географія, РФ, україна, заборона | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]