Четвер, 13.12.2018, 01:18
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2014 » Серпень » 26 » Очільник ЦВК - для безпечного проведення парламентських виборів на Донбасі потрібно змінити межі та центри округів
11:59
Очільник ЦВК - для безпечного проведення парламентських виборів на Донбасі потрібно змінити межі та центри округів
Інші останні Політичні новини України

Для безпечного проведення позачергових парламентських виборів у Донецькій та Луганській областях необхідно змінити межі та центри виборчих округів, вважає голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

"Що стосується Донецької та Луганської областей, то вибори там, безумовно, проведені будуть. Головними завданнями в цьому контексті є обрання народних депутатів України в усіх створених в цих регіонах одномандатних округах (21 в Донецькій області та 11 - у Луганській), а також забезпечення безпеки голосування на максимально можливій кількості виборчих дільниць", - заявив Охенловскій в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, забезпечити обрання депутатів у всіх округах можна буде шляхом перегляду їх меж та центрів з тим, щоб у кожному окрузі було хоча б кілька ділянок, де можна провести голосування.

"Чим більше - тим, звичайно, краще. Зміна центрів деяких округів дозволила б створити нормальні умови для роботи окружних виборчих комісій. Чинний закон можливість перегляду меж виборчих округів передбачає", - пояснив він.

При цьому він зазначив, що "про інші регіони України мова, таким чином, не йде".

"Але, очевидно, що до Донецької та Луганської областей і підхід, і увага на майбутніх виборах повинні бути особливими. Все необхідне для проведення виборів у цих областях Центральна виборча комісія буде робити з урахуванням досвіду виборів президента України, що відбулися 25 травня. В цьому контексті також важливо внесення парламентом змін до закону про вибори, передбачених законопроектом № 4531а", - сказав Охенлдовскій.

Він також нагадав, що на майбутніх виборах голосування в Криму проводитися не буде. Це передбачено законом, що регулює правовий режим Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як тимчасово окупованій території України.

"Хоча обрання народних депутатів у десяти округах АРК і двох - Севастополя дуже важливо як політично, так і юридично. Упевнений, що цьому питанню наша держава приділить увагу в найближчий час. Існують і варіанти організації таких виборів. Для їх реалізації необхідно буде ухвалити новий спеціальний закон і внести зміни до низки чинних. Проект такого закону вже розроблений, хоча, на жаль, поки не включений до порядку денного Верховної Ради", - зазначив Охендовський.

Глава ЦВК сподівається, що ВР найближчим часом внесе технічні зміни в закон про вибори нардепів

У Центральній виборчій комісії сподіваються, що Верховна Рада схвалить законопроект про зміни до чинного закону про парламентські вибори, внесений профільним комітетом.

"Ми сподіваємося, що він буде підтриманий усіма фракціями та депутатськими групами, оскільки предмету для політичних дискусій в ньому немає - тільки технічні зміни, необхідні для якісної підготовки виборів із значним - близько 140 млн грн - скороченням видатків державного бюджету на їх фінансування", - заявив голова ЦВК.

Він нагадав, що позачергові парламентські вибори 26 жовтня можуть бути проведені по єдиному чинному закону "Про вибори народних депутатів України" від 17 листопада 2011 року. Після виборчої кампанії 2012 року в нього було внесено зміни, засновані на рекомендаціях Венеціанської комісії та низки міжнародних місій зі спостереження за тими виборами.

"Залишаючи за дужками питання виборчої системи, як питання політичної, а не юридичної доцільності, можна сказати, що, з організаційної точки зору, закон цілком придатний для підготовки і проведення чергових виборів депутатів", - констатував глава ЦВК.

Разом з тим, він нагадав, що на цей випадок в законі виписані процедури виборчого процесу за термінами для чергових виборів, виборча кампанія яких становить 90 днів, в той час як позачергових виборів - 60 днів.

"Особливості підготовки і проведення позачергових виборів, виборчий процес яких на третину коротший і може тривати від 59 до 53 днів, на мій погляд, вимагають низки змін", - вважає глава ЦВК.

Перш за все, це стосується термінів реєстрації кандидатів, створення окружних виборчих комісій та деяких інших виборчих процедур. Наприклад, реєстрація кандидатів у депутати на позачергових виборах починається з першого дня виборчого процесу і закінчується за 25 днів до дня голосування. А друк виборчих бюлетенів - і для голосування в загальнодержавному окрузі (за партійні списки), і для кожного одномандатного округу - необхідно закінчити за 7 днів до дня голосування. На весь процес друку - всього 17 днів.

При підготовці ж чергових виборів на це відводиться 46 днів. Для своєчасного виготовлення бюлетенів на позачергових виборах, реєстрацію кандидатів необхідно закінчувати хоча б за 33 дні до дня голосування.

Також за чинним законом подання кандидатур до складу окружних комісій повинні бути внесені до ЦВК не пізніше, ніж за 53 дні до дня голосування. При певних умовах перший же день виборчого процесу може співпасти з останнім днем цього строку, що, очевидно, неприпустимо з точки зору реалізації гарантованих законом прав політичних партій. З іншого боку, так задовго до дня голосування роботи у окружних комісій практично не буде - кандидатів вони не реєструють, а дільничні комісії створюються за 15 днів до дня голосування.

"Виплачувати ж звільненим членам окружних комісій і залученим фахівцям заробітну плату при цьому потрібно. Наблизивши момент створення окружних комісій до дня голосування, можна було б заощадити до 5 млн грн", - зазначив Охендовський.

За його словами, багато пропозицій ЦВК враховані в зареєстрованому у Верховній Раді 20 серпня законопроекті № 4531а, автором якого є голова профільного комітету парламенту - народний депутат Давид Жванія.

"ЦВК розраховує на якнайшвидший розгляд цього законопроекту і вступ відповідного закону в силу", - зазначив він.

Проведення позачергових виборів до Ради нинішнім складом ЦВК без проведення ротації не відіб'ється на легітимності їх результатів, - Охендовський

Завершення терміну повноважень 12-ти з 15-ти членів Центральної виборчої комісії на початку червня не відіб'ється на легітимності результатів позачергових парламентських виборів 26 жовтня, впевнений Михайло Охендовський.

"Для результатів майбутніх парламентських виборів закінчення повноважень окремих членів ЦВК жодних юридичних наслідків не матиме. Точно так, як даний факт ніяк не вплинув на абсолютну легітимність встановлених комісією результатів виборів президента України, що відбулися 25 травня цього року", - заявив Охендовський.

Він підкреслив, що відповідно до закону "Про Центральну виборчу комісію" закінчення повноважень члена комісії є підставою для його звільнення з посади.

"Ніяких інших юридичних наслідків закінчення строку повноважень закон не містить. При цьому самі повноваження члена ЦВК припиняються - зверніть увагу на термінологічну різницю між "закінченням" повноважень і їх "припиненням" - у зв'язку з ухваленням Верховною Радою України рішення про його звільнення з посади" , - пояснив глава ЦВК.

При цьому він підкреслив, що "таких рішень стосовно 12-ти членів ЦВК, семирічний термін повноважень яких закінчився 1 червня, парламент не ухвалював".

"З формальної точки зору, термін повноважень 12 членів комісії закінчився, але самі повноваження не припинені. Будучи державними службовцями, і я, і мої колеги будемо продовжувати виконувати обов'язки членів Центральної виборчої комісії до того моменту, поки рішення про наше звільнення не будуть ухвалені у встановленому Конституцією України та профільним законом порядку", - заявив Охендовський.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко вирішив достроково припинити повноваження Верховної Ради сьомого скликання. Про це він заявив увечері 25 серпня у зверненні до народу України з нагоди дострокового припинення повноважень парламенту.

Вибори нового парламенту відбудеться 26 жовтня 2014 року.
 

Категорія: Політичні новини України | Переглядів: 502 | | Теги: Донбасі, парламентських виборів, центри округів, межі, цвк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ