Пт, 2024-04-19, 02:23
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

22:58
"Чесно": комітети в Раді очолили прогульники і корупціонери
Інші останні Політичні новини

Громадянський рух "Чесно" підбив підсумки роботи нового складу Верховної Ради та визначив серед депутатів прогульників, порушників та корупціонерів. Про це повідомили у прес-службі "Чесно".

Як зазначили активісти, в останній день засідання нового парламенту народні депутати зосередилися на розподілі новорічних подарунків – парламентських комітетів та їхніх голів.

"Останній в 2012 році робочий день Ради також відзначився появою нових прогульників та "кнопкодавів", а також ротацією "корупціонерів" з Ради до міністерських кабінетів. Тільки 6 з 29 голів комітетів не є порушниками жодного з критеріїв "Чесно": Віктор Чумак, Ірина Сех, Григорій Немиря, Лілія Гриневич, Олександра Кужель, Валерій Пацкан", - наголосили в "Чесно".

Активісти підкреслили, що двоє депутатів, відповідно до оцінки руху, є порушниками п’яти критеріїв доброчесності з шести. Вони очолили комітети з питань верховенства права та правосуддя (Сергій Ківалов) і - з питань правової політики (колишній "бютівець", а нині "регіонал" Валерій Писаренко).

Кури і лиси в комітетах

Активісти також назвали порушниками інших голів комітетів. За їхніми словами, Євгеній Гєллєр, який має відповідати за прозорість розподілу бюджетних коштів на посаді голови бюджетного комітету, окрім інших, не відповідає критеріям "Причетність до корупції" та "Прозорість задекларованих доходів".

"Закладати підвалини державного будівництва та місцевого самоврядування буде порушник відразу всіх шести критеріїв "Чесно" - Давид Жванія. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності очолив порушник критерію "Причетність до корупції" Андрій Кожем'якін, який, крім того, непрозоро декларує доходи, прогулював роботу в минулій Раді і там же порушував Конституцію, голосуючи неособисто", - зауважили в "Чесно".

"Комітет промислової та інвестиційної політики очолив порушник трьох критеріїв "Чесно", одним з яких є причетність до корупції, Юрій Воропаєв.

Володимир Литвин очолив один із найбільш стратегічних напрямків - комітет з питань національної безпеки та оборони. Водночас колишній спікер, за оцінкою руху "Чесно", причетний до корупційних дій, порушень прав і свобод людини та непрозоро декларує власні доходи.

Регламентний комітет знову очолив "регіонал" Володимир Макеєнко, який відзначався порушенням цього ж регламенту у минулому скликанні, голосуючи неособисто", - повідомили активісти.

Міграція "корупціонерів"

Згадали учасники громадянського руху і новопризначених міністрів. На їхню думку, з-поміж п’яти депутатів-"регіоналів", які пройшли до Кабінету міністрів (Леонід Кожара, Ігор Прасолов, Дмитро Табачник, Олександр Лавринович та Павло Лебедєв) усі, окрім Кожари, є недоброчесними, за критеріями руху "Чесно".

"Новопризначений міністр оборони Павло Лебедєв не подав заяви щодо припинення депутатських повноважень, чим порушив антикорупційне законодавство щодо сумісництва посад", - наголосили в "Чесно".

"Окрім нових міністрів, склали депутатську присягу комуніст Євген Мармазов, якого Володимир Рибак відразу оголосив відсутнім через хворобу, та "регіонал" Василь Поляков, який замінив Миколу Азарова. Обидва депутати є порушниками критеріїв "Чесно". Вже у новому році до лав Верховної Ради потраплять Юрій Поляченко, Олександр Зац, Юрій Благодир, Іван Мирний та Олександр Козуб – у випадку, якщо депутати Прасолов та Лебедєв втратять мандати. Усі вони, крім Козуба, є порушниками критерію "Причетність до корупції" руху "Чесно", а Олександр Зац та Іван Мирний ще й порушували принципи особистого голосування та відвідування у Раді 6-го скликання", - зазначили активісти.

У Партії регіонів прогульників побільшало

За словами учасників громадянського руху, 25 грудня на ранковому пленарному засіданні з невідомих причин не зареєструвалися письмово 33 народні депутати з 443. Попри загальне зменшення кількості прогульників, у фракції Партії регіонів їх лише побільшало: на засіданні 25 грудня не зареєструвалося 23 народні депутати, що становить 11% загального складу фракції.

"Найбільшими порушниками процедури у ВРУ VII скликання в 2012 році стали Юрій Іванющенко та Сергій Тігіпко з фракції Партії регіонів та Леонід Ємець з фракції ВО "Батьківщина", які не зареєструвалися письмово на трьох з чотирьох пленарних засідань парламенту. Суттєво покращила свій показник з відвідування фракція партії ВО "Батьківщина", зі складу якої лише 5 народних депутатів (5%) не пройшли процедуру письмової реєстрації з невідомих причин. Зате в фракцій "УДАР" та ВО "Свобода" з’явилися перші прогульники, оскільки "ударівець" Валентин Наливайченко та "свободівець" Валерій Черняков не зареєструвалися письмово", - наголосили в "Чесно". З позафракційних депутатів не зареєструвалися Костянтин Жеваго, Ігор Палиця та Василь Петьовка. Фракція Компартії України зареєструвалася у повному складі.

Партію регіонів зловили на неперсональному голосуванні

"Як зафіксовано у фотоматеріалах "Чесно", на ранковому засіданні останнього в цьому році робочого дня член фракції Партії регіонів Віталій Калюжний голосував за своїх колег по фракції Євгенія Геллєра та Володимира Малишева. Всі троє народних депутатів вже порушували принцип персонального голосування у Верховній раді VII скликання", - зауважили активісти.

Раніше повідомлялось, що у новій Верховній Раді п'ятеро обранців не мають вищої освіти.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Політичні новини | Переглядів: 1076 | Додав: nowyny | Теги: рада, комітети, прогульники, корупціонери | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]