Пн, 2025-01-20, 17:50
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

10:47
Ефективно працює під час війни вибудована у столиці система протидії домашньому насильству
Інші останні Столичні новини - новини Києва

У столиці Всесвітня акція «16 днів проти насильства» завершилася у Києві Форумом з питань гендерної рівності та протидії домашньому насильству.

Протягом 16 днів у столиці проходила потужна інформаційно-просвітницька кампанія з превенції будь-яких форм насильства — від насильства у побуті до кібер-насильства, булінгу, газлайтингу та інших.

На форумі у столиці фахівці обговорили перспективи розвитку системи протидії насильству у місті, заходи з формування у молоді нетерпимості до будь-яких його проявів та ненасильницької комунікації й напрямки роботи у найближчий час.

За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, у місті вже п’ять років як вибудовується система запобігання та протидії насильству.

Зокрема йдеться про роботу кризових кімнат, гарячих ліній, роботи мобільних бригад швидкого реагування, денних центрів соціально-психологічної допомоги та юридичної допомоги.

«Коли людина опиняється в складній ситуації і її направляють до кризової кімнати, до роботи долучаються різні фахівці — поліцейські, соціальні працівники, психологи, юристи, ювенальні інспектори та працівники освіти, якщо йдеться про дітей. Адже, щоб допомогти одній людині остаточно розірвати коло насильства, працює ціла команда спеціалістів, яких об’єднало місто для боротьби з таким явищем, як домашнє насильство.

Розбудовуючи систему протидії насильству, ми увійшли у період повномасштабного вторгнення, і ця система продемонструвала свою ефективність та працездатність навіть у складних умовах війни. За запитом центральних органів влади наші фахівці працювали з постраждалими на деокупованих територіях, а психологи на «гарячій лінії» телефоном підтримували людей навіть під час окупації», — підкреслила Марина Хонда.

Вона зазначила, що в місті діють денні центри з протидії домашньому насильству, розташовані в центрі столиці та на лівому березі.

«Незабаром ми відкриємо такий центр і в Голосіївському районі. Він працюватиме також для запобігання кризовим ситуаціям. У центрі надаватимуть психологічну та юридичну допомогу, а також допомогу соціальних працівників. Особливу увагу приділятимемо підтримці сімей, які очікують на повернення рідних з війни, і тих, хто стикається з надмірним навантаженням та виснаженням», — зазначила Марина Хонда.

На Форумі йшлося про плани з посилення превентивної роботи для запобігання проявам насильства. Підкреслювалося, що порахувати ефективність таких заходів буде вкрай складно. Але виклики, що стоять перед суспільством, потребують уваги міста і держави.

Серед напрямків роботи на наступний рік, на форумі зробили акцент на намір працювати з родинами, які очікують з війни рідних, і з тими, в які вже повернулися військовослужбовці. Адже в таких родинах збільшується кількість психологічного тиску, пов’язаного з війною, і це питання роботи психолога з дружиною і дитиною, і самим ветераном. Такий напрямок виявився затребуваним у жінок.

Крім того, є проблема дітей, які народилися понад 10 років тому. Й живуть у країні, яка всі ці роки бореться проти російської агресії. Й підлітки вже є в категорії тих, хто починає вчиняти насильство не вдома, а в своєму середовищі.

На форумі підкреслили дієвість створеної у столиці системи протидії домашньому насильству, яку визнають найкращою спеціалізовані міжнародні фонди, іноземні посольства, а досвід Києва переймають інші міста.

Спікери також відзначили цікавий кейс роботи першого денного Центру соціально-психологічної допомоги в Дніпровському районі, на базі якого почали працювати простір «Вільна» й «Центр допомоги врятованим». Тут на базі однієї установи функціонує декілька напрямків допомоги, що є ефективним: людина приходить за однією допомогою й отримує цілий комплекс, одночасно з нею починає працювати психолог. Підкреслювалася також ефективна взаємодія поліції з мобільними бригадами швидкого реагування на прояви домашнього насилля.

За словами депутатки Київради (фракція «Європейська солідарність»), голови постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціальної політики Марини Порошенко, за даними Офісу Генерального прокурора, у 2024 році кількість випадків домашнього насильства зросла на 80%.

«Значно збільшилася ця цифра і в столиці. Одна з основних причин такого зростання, звісно, — війна. Військові, які пережили жахіття війни і після повернення важко адаптуються в нових реаліях, ВПО, які втратили вдома все, не можуть влаштуватися на новому місці та забезпечити своїм родинам гідний рівень життя. Цивільні, які вже три роки поспіль живуть в умовах постійного стресу, втрачаючи ментальне здоров’я та економічну стабільність. Загальний рівень бідності населення зростає шаленими темпами. Все це не додає людям спокою та впевненості у завтрашньому дні. І поки триває війна, ці проблеми лише збільшуватимуться», — сказала Марина Порошенко.

На її думку, такі Форуми є чудовою нагодою для комунікації та напрацювання спільних рішень між владою, громадськістю, міжнародними партнерами та відповідними службами щодо вдосконалення існуючої мережі закладів та покращення алгоритмів дій.

Тетяна Зотова, керівниця київського Центру гендерної рівності, протидії та запобіганню домашньому насильству, який є головним організатором Форуму, також говорила про те, що з повномасштабним вторгненням ворога проблема домашнього насильства поглибилася.

«Ми бачимо нові виклики й нові категорії людей, які страждають. Тому постійно розповідаємо як працюємо, як побудована система, куди можна звернутися за допомогою, які нові виклики у майбутньому й як їх долатимемо. На жаль, ми констатуємо проблему у сімей, які змушені були покинути свої домівки через війну. Й шукати більш захищені місця для проживання. Це для них нові виклики, й в цій категорії прояви домашнього насильства фіксуються часто. Тому й говоримо: якщо у вашій сім’ї стався випадок насильства, ви маєте знати як діяти, куди звернутися за допомогою. І ні в якому разі не терпіти. Головна порада: не боятися сказати про це, зробити перший крок. Для цього потрібно звернутися на „гарячу лінію“ („телефон довіри“) за порадою. Звертайтеся обов’язково», — сказала Тетяна Зотова. Й підкреслила: 90 відсотків людей, з якими працювали фахівці підрозділів і Центру з запобігання домашньому насильству, не повернулися в коло насильства.

Стосовно мрії, то Тетяна Зотова сказала, що мріє про те, аби кожен кривдник був покараний.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Столичні новини - новини Києва | Переглядів: 250 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]