Вт, 2024-06-25, 04:38
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

10:56
Гени хутра збереглися у людей, але вони тимчасово вимкнені
Інші останні Новини світу науки і технологій

ген днк людина Дослідники виявили, що у відносно безволосих ссавців, у тому числі у людей, збереглися гени, відповідальні за розвиток хутра, вони просто неактивні.

Біологи з Університету здоров’я штату Юта і Університету Піттсбурга досліджували майже 20 тис. кодуючих і близько 350 тис. регулюючих генів у 62 тварин, щоб зрозуміти, чому деякі ссавці, в тому числі люди або слони, позбавлені густого хутра. Результати показали, що всі необхідні гени присутні в ДНК людини, але "еволюція вимкнула їх".

Аналіз різних тварин показав, що одна і та ж стратегія використовувалася при еволюції не менше дев’яти видів ссавців, які знаходяться на різних гілках еволюційного дерева. У предків носорогів, голих копачів, дельфінів та інших лисих ссавців «відмова» від хутра обумовлена дезактивацією генів у регуляторній області ДНК.

Нагадаємо, генетичний код, який міститься в ДНК клітин, залежить не тільки від наявності конкретних генів, але і від факторів транскрипції і ряду інших регуляторних механізмів, які визначають чи буде прочитаний, за яких умов або в який момент той чи інший ген.

Дослідники відзначають, що різні ссавці мали різні «причини» втратити хутро. Наприклад, без густої шерсті слони легше охолоджуються в жаркому кліматі, а моржам відсутність волосяного покриву допомагає ковзати у воді. Але незалежно від причини, що викликала зміну, у всіх досліджених безшерстих ссавців виявлені ідентичні мутації в багатьох однакових генах і регуляторних областях ДНК.

Вчені відзначають, що дослідження мутацій, які призвели до відключення росту волосся у ссавців, допоможе у відновленні волосся після втрати, пов’язаної з облисінням або після хіміотерапії.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини світу науки і технологій | Переглядів: 587 | Додав: admin | Теги: ген, людина, хутро, ДНК | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]