Ср, 2023-03-29, 15:22
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

19:46
Офіційно зареєстрована як монастир у складі ПЦУ Києво-Печерська лавра
Інші останні Релігійні новини

Києво-Печерська лавра ПЦУ Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України.

Про це повідомив  заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря.

"1 грудня 2022 р. було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру", – йдеться у повідомленні.

На практиці це означає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно – храми та приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірних – за ким йти.

"З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі московському патріархату Священиий Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра", – пояснює Зоря.

Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Релігійні новини | Переглядів: 381 | Додав: admin | Теги: Києво-Печерську лавру офіційно заре | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]