Чт, 2025-03-20, 10:55
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:55
WSJ назвала причини - чому Трамп пом'якшив тон щодо України
Інші останні Іноземна преса про Україну

Президент США Дональд Трамп обрав більш прихильний тон щодо України під час зустрічі у Вашингтоні з британським прем'єром Кіром Стармером, пише Wall Street Journal.

Водночас він не пообіцяв для Києва жодних гарантій безпеки, яких хочуть європейські союзники України.

Кір Стармер спробував залучити США до миротворчої місії в Україні, але Трамп неодноразово заявляв, що розглядатиме такі варіанти тільки після того, як москва і Київ досягнуть домовленостей про припинення вогню.

При цьому американський президент очікує, що володимир путін дотримає слова і не порушить домовленостей.

"Я впевнений: ми укладемо угоду, вона буде виконана", - сказав Трамп, додавши при цьому, що його підходом буде "довіряти, але перевіряти".

Американський президент також пом'якшив деякі зі своїх жорстких критичних заяв на адресу України.

Зокрема, він сказав, що "не може повірити", що колись назвав президента Зеленського "диктатором", і пообіцяв допомогти Києву повернути якомога більше захоплених росією територій.

Така зміна риторики, зазначає WSJ, може знизити напруженість напередодні важливої зустрічі із Зеленським 28 лютого у Вашингтоні.

"Ми чудово порозуміємося. Я дуже поважаю його", - сказав Трамп про Зеленського.

Видання нагадує, що український президент стане четвертим європейським лідером за тиждень, який зустрінеться з Трампом для обговорення питань трансатлантичної безпеки і російського вторгнення.

І хоча Кіру Стармеру не вдалося залучити США до миротворчої місії в Україні, він все ж таки зміг покращити похмурі настрої між Вашингтоном і європейськими столицями через розбіжності в поглядах на припинення війни в Україні, вказують журналісти.

"Ви намагаєтеся знайти вигаданий розрив між нами. Ми - найближчі нації, і сьогодні у нас були дуже хороші дискусії", - сказав британський прем'єр після зустрічі із Трампом.

Повернення Дональда Трампа в Білий дім змусило росію і США сісти за стіл переговорів

Сам Трамп і представники його адміністрації раніше неодноразово заявляли, що саме Європа має взяти на себе відповідальність за гарантії безпеки для України.

Зранку 27 лютого американські посадовці заявили, було б передчасно ухвалювати рішення щодо ролі США в будь-яких миротворчих силах до угоди про припинення вогню між рф і Україною.

Трамп, виступаючи перед журналістами на засіданні кабінету міністрів 26 лютого, заявив, що його мета - зупинити бойові дії в Україні, а вже потім серйозно розглядати будь-яку підтримку європейців з боку США.

"Миротворчість - це дуже просто. А от укласти угоду - дуже складно, - наголосив Трамп. - Дайте мені спочатку домогтися миру".

WSJ нагадує, що президент Зеленський, прагнучи зберегти зацікавленість США в захисті України, погодився підписати угоду, яка надає американським компаніям доступ до українських корисних копалин.

Однак у четвер неназваний американський високопосадовець заявив виданню, що угода з Україною не містить жодних конкретних обіцянок щодо фінансування майбутніх бойових дій і не зобов'язує розміщувати американський персонал у регіоні.

Видання також нагадує суперечливі заяви, що лунали з боку США.

Два тижні тому, під час зустрічі з союзниками в Брюсселі, міністр оборони США Піт Гегсет підкреслив, що "американські війська не будуть розміщені в Україні".

Але вже наступного дня віцепрезидент Джей Ді Венс відмовився від цього коментаря в інтерв'ю Wall Street Journal, залишивши можливість присутності американських військ в Україні. Єдине, що він виключив, - це вступ України до НАТО.

За даними видання, деякі американські сенатори планують зустрітися з президентом Зеленським під час його нинішнього візиту до США

Про це заявили Річард Блюменталь та Ліндсі Грем.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Іноземна преса про Україну | Переглядів: 240 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]