Ср, 2025-01-22, 09:03
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

14:12
Заради дач Путіна вже знищили ціле селище - Бабін про свавілля в Криму
Інші останні Новини з регіонів України

Ситуація в Криму

Заради дач президента Росії Володимира Путіна в Криму було знищено житлове селище. Ядерна зброя на окупованому Росією українському півострові може зберігатися в двох місцях.

Дозвіл літакам НАТО літати в зоні відповідальності Сімферопольського аеропорту – правильне рішення. Про це в бліцінтерв'ю розповів екс-постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін.

– У мережі з'явилася інформація про те, що у Путіна в Криму є дві дачі. Ви щось знаєте про них? Чим вони примітні?

– Це Велика Ялта, один із найбільш мальовничих куточків Криму. На жаль, окрім іншого, спорудження цих дач у селищі Кастрополь призвело до того, що місцеві жителі фактично були позбавлені доступу до моря, до узбережжя. Ба більше – окупанти майже повністю знищили селище Олива – його розформували.

Це сталося не вчора. Дачі почали активно будувати в період окупації. Зробили закритий район з моря. Насправді донедавна ніхто на це особливої уваги не звертав. Це наш стандартний рабський рефлекс, коли ми щось повторюємо за російськими медіа.

Так, є такий об'єкт, ним активно користуються. Туди постійно їздить і обслуга, й безпосередньо перші особи російської держави.

Перша радянська атомна бомба.

– Ви можете припустити, де в Криму розміщено запаси ядерної зброї?

– Зараз ніхто не може з повною впевненістю стверджувати, що вони там взагалі є. Але якби вони там були, то це, найімовірніше, об'єкт "Феодосія-13" у Краснокам'янці, де ядерну зброю зберігали за радянських часів, або військові частини Севастополя. Це два основні варіанти.

Є ще запасні сховища на випадок забезпечення відповідними зарядами авіації, які базуються в Саках. Але це вже з радянського репертуару, коли мало не в кожній військовій частині була ядерна зброя.

Виходячи з реалій, якщо її завезли, то це або Краснокам'янка, або Севастополь.

– Використовувати цю зброю сьогодні навряд чи будуть?

– Розумієте, в чому проблема? Проблема російської ядерної зброї, що вона, навіть не будучи використаною, досить негативно впливає на довкілля. Передусім це витоки радіаційних речовин.

Не слід забувати, що крім безпосередньо боєголовок, ракетних, авіаційних набоїв, зарядів для "Калібру", є ще проблема з ракетним паливом. Його витік не менш небезпечний, ніж радіація.

Наприклад, відома ситуація на Камчатці (в січні 2007 року на одному з підводних човнів, що був на Камчатці, стався витік палива в ракетному відсіку. – Ред.). Досить скромний витік із одного ядерного підводного човна повністю знищив 100 квадратних кілометрів узбережжя.

У них там був відкритий океан, який хоч якось може очищатися, а Чорне море замкнуте. І серйозний витік ракетного палива або чогось подібного загрожує всій акваторії.

– Але поки що намірів використовувати цю зброю свідомо немає?

– Основна загроза Росії якраз у тому, коли вони щось роблять несвідомо. Якийсь п'яний солдатик або офіцер насправді небезпечний набагато більше, ніж верховний головнокомандувач російської армії.

Всі ці витоки, всі ці викиди, які відбуваються постійно, якими взагалі славиться російський флот на Арктиці, на Далекому Сході, відбуваються не навмисне, а через головотяпство.

Тому мене передусім турбує саме ця складова. Радіоактивне забруднення внаслідок недбалого й абсолютно байдужого ставлення до екології Криму.

Атомний підводний човен "Князь Володимир".

– Україна запропонувала для операцій НАТО повітряний простір над Кримом у Сімферопольському районі. Як ви розцінюєте таку пропозицію?

– Пропозиція нормальна. Але насправді йдеться про зону відповідальності Сімферопольського аеропорту. Це зона набагато більша, ніж Крим.

Якщо подивитися на відповідні мапи, до початку конфлікту фактично всі води Чорного моря були зоною відповідальності цього аеропорту. Щоб літак потрапляв у взаємодію з цим підрозділом "Украероруху", він не обов'язково повинен летіти над Кримом.

Будь-який політ над Чорним морем у зоні відповідальності України координувався з Сімферополя. І зараз ідеться саме про це. Ми говоримо: "Шановні натовці, якщо ви хочете літати над Чорним морем, так ми вам це дозволяємо". Тому що досі, згідно з міжнародним повітряним правом, це зона відповідальності України.

Звичайно, жодна міжнародна організація не визнає за Росією права керувати з Сімферопольського аеропорту авіаційними потоками.

Річ не в тому, що ми кричимо: агов, літайте над Сімферопольським аеропортом! Ні. Ми говоримо, що як держава, яка за це відповідає, ми згодні з тим, щоб країни НАТО користувалися цим районом як районом відповідальності за безпеку руху України. Усе. А як вони це будуть робити – це вже запитання до НАТО.

– Літаки НАТО, найімовірніше, не літатимуть над Кримом?

– Так. Для того щоб Російська Федерація почала вивергати потік свідомості про те, що хтось кудись вторгається, їм потрібно залетіти ближче ніж 12 миль до берега від Криму. Якщо вони летять від Криму на 13-й милі, Росія може скреготати зубами, потім розповідати, що наш героїчний льотчик показав їм дулю в повітрі. Але вона не зможе нічого зробити ані фактично, ані юридично. А це важливо.

Тому таке рішення абсолютно виправдане. Дивно, що воно не було ухвалене відразу ж 2014 року.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини з регіонів України | Переглядів: 846 | Додав: adminA | Теги: свавілля, Крим, знищене селище, дачі Путіна, Бабін | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]