Нд, 2024-07-21, 21:06
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

11:48
Чому українські зірки раптом заспівали вірші Шевченка - Марія Бурмака назвала цинічну причину
Інші останні Культурні новини

Знаменита українська співачка Марія Бурмака висвітлила свої думки стосовно колег, які використовують вірші легендарних українських поетів для своїх пісень.

На думку народної артистки, не всі виконавці, які беруть за основу твори класиків, зокрема духовного пророка української нації Тараса Шевченка, усвідомлюють глибину ідей, закладених у цих рядках.

Бурмака висловила обурення тим, що деякі виконавці “експлуатують” вірші, не маючи відповідного морального права.

“Знаєте, в чому є цей когнітивний дисонанс? Бо наші українські класики – це були люди Ідеї. Їхнє життя було подвигом і геройським вчинком. Шевченко, Стус, Розстріляне відродження. Ці поети поклали своє життя служінню Україні. А багато артистів вирішили ці вірші, цю харизму і цей життєвий подвиг зараз просто поюзати”, – обурюється співачка.

Бурмака вважає, що це дуже цинічно: брати готовий матеріал, за який не треба платити автору, і розкручувати на цьому свою музичну карʼєру. Тим паче, як помітила артистка, масово це почали робити після повномасштабного вторгнення, коли Шевченко, Стус і інші стали “модними”.

“Вірші ж на слуху, не треба писати свої, авторський гонорар Шевченкові теж не треба платити. Щоб братися за ці вірші, треба бути людиною хоч трохи такого складу, як ці поети, наші подвижники. У своєму життєвому виборі. У своїх цінностях. У своїх життєвих пріорітетах. І так жити своє життя, такий обирати шлях. І не зараз. А завжди”, – резюмувала артистка.

Допис Бурмаки викликав широкий резонанс у соцмережах. Більшість українців поділили думку співачки, зазначивши, що не кожен артист має право використовувати вірші українських поетів. Деякі ж зауважили, що головне – це щирість та повага до творчості поетів, а не життєвий шлях виконавця. Так чи інакше, допис Бурмаки став вірусним, зібравши менше ніж за добу після публікації понад 5 тисяч вподобайок, 365 коментарів і 900 репостів (на момент написання новини).

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Культурні новини | Переглядів: 361 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]