Mo, 2022-06-27, 01:56
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Guest
Новини минулих днів

09:27
Для підприємців в Україні запустили систему грантів
Інші останні Економічні новини

Уряд 21 червня підтримав запуск трьох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу

Про це повідомляє Міністерство економіки України.  

Перша програма запроваджує мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство. Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу – до 250 тис. грн за умови створення двох робочих місць та до 150 тис. грн – одного робочого місця. Уповноваженим банком виступає «Ощадбанк». Подавати заяви на отримання грантів можна через «Дію» або у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанк». Отримувачі мікрогрантів зможуть оформити додатковий інвестиційний кредит за програмою «5-7-9%» у сумі до 2,5 млн грн відповідно до стандартних умов цієї програми.

Друга програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Держава співфінансує закладку саду спільно з підприємцем (загалом планується підтримати створення 10 тис. га садів). Держава надає грант у розмірі 70% від вартості проекту (без ПДВ), 30% – за рахунок коштів отримувача.

Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства. Кожен інвестор зможе збудувати легкий тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва. Один заявник може збудувати один тепличний модуль. Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 7 млн грн, 30 % – за рахунок коштів отримувача. Всі наступні заявники отримують грант на 50 % вартості проекту (без ПДВ), але не більше 5 млн грн, 50 % – за рахунок коштів отримувача. Програма забезпечить створення одним отримувачем до 40 нових робочих місць.

«В умовах війни перехід до економічної моделі, коли великий внесок у ВВП роблять мікро, малі та середні підприємства, є дуже важливим. Тому новою національною ідеєю для українців має стати підприємництво. Функціонування економіки за таким принципом стимулюватиме створення міцного середнього класу та дасть поштовх до появи нових робочих місць у воєнний час», – наголосила перша віце-прем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 121 | Додав: adminA | Теги: система грантів, підприємці, україна | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]