Нд, 2024-07-21, 22:14
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

00:25
Мозаїку із зображенням князя Володимира Великого створено для Софійського собору
Інші останні Релігійні новини

Для столичного Софійського собору сумська майстерня вітражного ремесла Glass Art Stories створила мозаїку із зображенням князя Володимира Великого. Про це розказала кураторка меценатських проєктів майстерні Євгенія Вернидуб, повідомляє "Цукр".

Як розповідають, майстри почали працювати над нею ще влітку. Хотіли, щоб світ побачив її на День Незалежності, але проєкт затягнувся, тож роботу завершили на початку осені. Мозаїку презентували 23 грудня, напередодні Різдва, коли Софія Київська наповнилася вірянами.

Над мозаїкою працював майстер Олексій Лобода, який займається цією справою із 17 років. Євгенія стверджує, що він один із найпотужніших мозаїстів-портретистів у Європі.

Адже у своїх роботах Олексій анатомічно правильно відтворює людей. До роботи також долучили наукового консультанта Софійського собору В'ячеслава Корнієнка, бо команда прагнула максимально точно зобразити зовнішність хрестителя Русі.

"Багато часу ми присвятили вигляду корони. На старій гривневій купюрі Володимира зобразили у шапці Мономаха, проте у ній він схожий на маленького князька, адже це російський головний убір і символ російського самодержавства. Нам же було важливо показати не московського Владіміра, а представника Київської Русі з центром у Києві", — розповідає кураторка.

Раніше Glass Art Stories уже передавали свої роботи до Софійського собору. Це був жіночий триптих із портретами:

  • дружини Ярослава Мудрого Інгігерди,
  • їхньої доньки Анни Ярославни та її доньки, французької принцеси Едігни.

Зараз команда планує зробити й чоловічий триптих. Для цього хочуть створити портрети ще двох історичних постатей, зокрема сина Володимира, Ярослава Мудрого.

Варто додати, що створення мозаїки для Софійського собору профінансувала меценатка з Тайваню. Євгенія розповідає, що жінка працювала високопосадовицею, тому тримає своє ім'я в таємниці. Спершу вона була клієнткою майстерні, а потім вирішила інвестувати у благодійні проєкти команди.

Завдяки її підтримці вдалося придбати близько 100 подарунків для дитячої лікарні у Сумах. Також вона профінансувала створення портрета Миколи Чудотворця, який зараз знаходиться у Воскресенському соборі.

"Коли вона запропонувала гроші для нового проєкту, ми одразу подумали про портрет для Софійського собору. "Допомогти створити мозаїку Володимира — це велика честь для мене", — сказала тоді меценатка. На звороті портрета ми лишили напис "Подарунок українцям від Тайваню"", наголошує Євгенія.

Окрім мозаїки для Софійського собору, із допомогою меценатів команда створила "Триптих життя" за мотивами робіт Федора Кричевського.

Фото: "Цукр"

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Релігійні новини | Переглядів: 365 | Додав: admin | Теги: Князь, Володимир Великий, собор, мозаїка, Софійський | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]