Вт, 2026-03-31, 21:48
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

00:36
Пантеон видатних українців пропонує створити Буданов
Інші останні Українці в світі

 Керівник Офісу президента Кирило Буданов запропонував створити Пантеон видатних українців. Найближчим часом він подасть пропозицію на розгляд президента Володимира Зеленського.

Буданов розповів, що провів нараду з представниками влади, науковцями та профільними організаціями. На ній обговорили ідею перепоховання на рідній землі видатних українців, які поховані за кордоном.

“Десятки й сотні борців за Україну, видатних постатей різних епох, різних професій. Наше завдання – повернути їх додому. Багато хто з них заповідав бути перепохованим у вільній та незалежній Україні“, – пише керівник ОП.

Він вказує, що це непроста справа, оскільки поховання розкидані по всьому світу й потребують виконання юридичних процедур та згоди нащадків. Також важливо визначити остаточний перелік постатей та конкретне місце в Києві, де буде зведено Пантеон.

“Повернення історичної пам’яті критично важливе саме зараз, під час війни за нашу незалежність. (…) Переконаний, що навіть в умовах війни держава знайде необхідні ресурси і сили для створення Пантеону видатних українців. Найближчим часом, за результатами усіх обговорень, подам на розгляд президента наші напрацювання та пропозиції. Україна пам’ятає всіх своїх героїв і має віддати їм належну шану на рідній землі“, – підсумував Буданов.

    У Польщі на братській могилі воїнів Української повстанської армії на горі Монастир демонтували провокативну табличку, яка звинувачувала воїнів у терорі.

Джерело: Кирило Буданов

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Українці в світі | Переглядів: 113 | Додав: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]