Чт, 2024-11-21, 12:47
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

13:08
Попередню поведінку України у Європарламенті визнали "неприйнятною"
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС
Ренат Кузьмін та інші посадовці, винні у вибірковому правосудді, не мають права користатися свободою пересування у Євросоюзі.

Таку думку висловив голова комітету з закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок в п'ятничному інтерв’ю, 19 квітня, Deutsche Welle, коментуючи підтримку євродепутатами спрощення візового режиму з Україною.

"Ми вважаємо, що в людей має бути можливість їздити в Європу, надто у молодих людей, які приїздять на навчання. Гадаю, це сприяє більшій європеїзації України", - сказав він.

Однак для подальших візових пільг, за словами Брока, "слід вирішити питання безпеки, а також створити технічні умови", бо "без цього візова лібералізація не функціонуватиме".

"По-друге, ми мусимо зробити так, щоб цим не користалися ті носії державних функцій в Україні, які справді порушують європейські принципи. Приміром, так є у випадку з Бєларуссю", - зазначив він.

"Ми знаємо, що США застосували цей механізм проти заступника генпрокурора Рената Кузьміна (йому анулювали американську візу). Мусить бути зрозуміло, що той, хто причетний до порушення прав людини, не може користуватися свободою пересування", - заявив європеєць.

На запитання, чи вирішить питання заборона в’їжджати до ЄС для посадовців на кшталт Кузьміна, Брок відповів: "Це не лише питання особисто Кузьміна. Це в цілому стосується відомства генерального прокурора".

"Україні необхідна реформа кримінально-процесуального права. У випадку Кузьміна саме він особисто відповідальний за справу Юлії Тимошенко та інші випадки вибіркового правосуддя", - заявив представник Європарламенту.

"Наші посланці Пет Кокс і Олександр Кваснєвський у рамках місії Європарламенту чітко дали зрозуміти, що дотеперішня поведінка України є неприйнятною", - наголосив він.

Брок зазначив, що, згідно з доповіддю моніторингової місії Кокса-Кваснєвського, в Україні "є певний успіх, зокрема звільнення екс-голови міністерства внутрішніх справ Юрія Луценка, а також деякі зміни в кримінально-процесуальному праві".

"Але всім зрозуміло, що цього недостатньо. Питання залишаються і до вибіркового правосуддя, зокрема у випадку Тимошенко, і до роботи генеральної прокуратури, і до нового виборчого законодавства, яке має бути імплементовано у відповідності до рекомендацій Венеційської комісії Ради Європи", - сказав він.

"Цей вирішальний пункт сформулювала у грудні рада міністрів закордонних справ ЄС. Україна мусить працювати над виконанням передумов до підписання Угоди про асоціацію в листопаді на саміті Східного партнерства у Вільнюсі", - нагадав Брок.

За даними останнього звіту Єврокомісії, Україна не виконала більшості вимог Європейської політики сусідства - у сфері демократії і прав людини триває подальше погіршення.

Як відомо, підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом заплановано на листопад 2013 року. Литва, яка головуватиме у ЄС з 1 липня 2013 року, організовує саміт Східного партнерства у Вільнюсі.

Перешкодою до підписання Угоди про асоціацію, як згадувалося, є погіршення ситуації з верховенством права, вибіркові юстиція та правосуддя, недостатній рівень незалежності судової системи, а також усунення лідерів опозиції від участі у виборчому процесі.


Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 1072 | Додав: adminA | Теги: поведінка України, європарламент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]