Субота, 20.10.2018, 13:19
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2016 » Серпень » 3 » Нацбанк дозволив купувати валюту без паспорта
15:04
Нацбанк дозволив купувати валюту без паспорта
Інші останні Економічні новини України

Національний банк України з 10 серпня спрощує проведення операцій з готівковою іноземною валютою для населення, скасувавши вимогу про пред`явлення паспорта і його копіювання для купівлі-продажу валюти на суму до еквівалента 150 тис. грн.

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №364 "Про внесення змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України".

Згідно з документом, вимога про надання документів при здійсненні операцій на суму понад еквівалент 150 тис. грн у рамках законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, залишається в силі.

Регулятор пояснив своє рішення стабілізацією ситуації на валютному ринку, завдяки якій з'явилася можливість лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізособами. За оцінками НБУ, населення тривалий час продає банкам більше валюти, ніж купує. Так, у січні-липні чистий продаж валюти населенням досяг 1,9 млрд дол.

Нагадаємо, з 23 вересня 2011 року НБУ зобов'язав банки та обмінні пункти здійснювати документальну ідентифікацію фізосіб, які здійснюють валютообмінні операції, з виготовленням копій паспортів громадян, що обмінюють валюту.

З 28 березня 2014 року НБУ скасував вимогу про пред'явлення і копіювання паспортів лише при продажу фізособами готівкової інвалюти банкам; при цьому така вимога не була скасована при покупці фізособами інвалюти.

22 жовтня 2015 року Національний банк України ухвалив черговий пакет заходів щодо лібералізації валютного регулювання, який пом'якшує вимоги регулятора щодо обов'язкового продажу валютної виручки і готівкових валютообмінних операцій.

НБУ звільнив від обов'язкового продажу надходження валюти як грошового забезпечення (гарантійного внеску) для участі нерезидента у торгах із приватизації державного майна на рахунки організатора таких торгів.

Також НБУ звільнив від обов'язкового продажу валютні надходження на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу, а також гранти, які юридичні особи - резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій, якщо в органах управління цих юридичних осіб бере участь уряд України.

Крім цього, НБУ пом'якшив обмеження з видачі гривневої готівки через касу та банкомати, встановлене на рівні 300 тисяч гривень на добу на одного клієнта. Тепер ця норма не буде поширюватися на валютообмінні операції з фізичними особами, що спростить продаж валюти населенням.

При цьому Нацбанк планує зробити жорсткішими вимоги до діяльності небанківських установ, які здійснюють обмін валют.

Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 392 | | Теги: валюта, паспорта, Нацбанк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ