Нд, 2024-06-23, 01:17
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

11:54
Європарламенту пропонують компромісну резолюцію - торговельні преференції для України
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС

Торговельні преференції для України: Європарламенту пропонують компромісну резолюцію.

У Європарламенті пропонують скоротити обсяг запропонованих Єврокомісією тимчасових автономних торговельних преференцій для України, але вважають такі торговельні поступки адекватними для підтримки української економіки в умовах російської агресії.

Про це заявив автор законодавчої резолюції Європарламенту з питання торговельних преференцій для України Ярослав Валеса напередодні голосування документу у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Ми повинні розуміти, що країна перебуває у надзвичайно складній політичній і економічній ситуації. Впроваджуючи глибокі реформи, керівництво України повинно долати наслідки нелегальної анексії Криму та розв’язаного Росією конфлікту на сході країни. Більше того, російське керівництво увело подальші обмеження для української економіки, включаючи ембарго на сільськогосподарську продукцію та заборону на транзит до Центральної Азії. Це та ціна, яку Україна платить за свої євроатлантичні прагнення. Як парламентарії, ми повинні максимально висловити нашу підтримку», - заявив доповідач з питання торговельних преференцій для України польський депутат Ярослав Валеса.

Запропоновані Європарламентом додаткові торговельні преференції для України включають уведення нульових митних тарифів для деяких видів сільськогосподарської продукції та промислових товарів. Це, зокрема, овес, мед, кукурудза, а також 23 види промислових товарів, серед яких – добрива, взуття, деякі метали та електронне обладнання.

Додаткові преференції діятимуть три роки та доповнюватимуть положення дії поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

Водночас Валеса вважає компромісом між допомогою Україні та захистом європейських виробників пропозиції вилучити із запропонованих Єврокомісією преференцій такі товари, як пшениця, перероблені томати та сечовину.

Напередодні під час дебатів щодо надання торговельних преференцій для України єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом висловила занепокоєння запропонованими Європарламентом обмеженнями.

«Торговельні преференції є політичним жестом. Це є позитивним сигналом підтримки з боку ЄС України, допомоги економіці країни, яка несе збитки через нелегальну анексію Криму, Севастополя та розв’язаний Росією військовий конфлікт на сході», - наголосила Мальмстрьом.

Водночас вона висловила сподівання, що збалансований обсяг додаткових торговельних преференцій для України буде доопрацьований у процесі подальших переговорів між Єврокомісією, Європарламентом та Радою ЄС.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 783 | Додав: adminA | Теги: україна, торговельні преференції, компромісна резолюція, європарламент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]