Чт, 2024-07-25, 04:46
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

00:21
В Києво-Печерської лаврі відправили панахиду за гетьманом Іваном Мазепою
Інші останні Релігійні новини

У Всіхсвятській церкві відслужили заупокійну службу за легендарним гетьманом та меценатом.

Єписокп Авраамій, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, із братією відслужив заупокійну літію за козацьким очільником та фундатором.

У лаврі зазначили, що це — продовження масштабного процесу реабілітації імені великого українця.

Майже триста років московський патріархат «проклинав» гетьмана Мазепу. Це відбувалось і за часів незалежної України й навіть після початку російської агресії у 2014 році.

Видатний державник, Іван Мазепа, ще за життя з політичних мотивів був підданий анафемі російською імперською церквою. Але жодна з українських церков ніколи не визнавала цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій.

Ця панахида є не лише даниною пам’яті видатному державному діячу, меценату та дипломату, що випередив свій час, а й складовою нашої семантичної війни із росією.

"Ми маємо перемогти у цьому двобої, а для цього мусимо відроджувати, закладати та розвивати традиції української Лаври. У ці часи та завдяки таким подіям відбувається відновлення історичної правди та духовної справедливості", — зазначив гендиректор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко.

Іван Мазепа вкладав великі кошти на розвиток української духовності та культури. Зокрема він зробив чимало для Києво-Печерської лаври.

Його стараннями та за рахунок мазепинських інвестицій звели храми в стилі українського бароко, мури навколо Лаври, які навіть за часів імперських гонінь українці йменували Мазепиними.

Коштовні вклади гетьмана у ризницю Великої лаврської церкви — Успенського собору стали окрасою колекції Заповідника.

Під час служби молились за Україну, за захисників і захисниць, які сьогодні на фронті.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Релігійні новини | Переглядів: 178 | Додав: admin | Теги: гетьман, Мазепа, Лавра, Іван, панахида, Києво-Печерська | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]