Понеділок, 22.10.2018, 11:22
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2012 » Серпень » 28 » Європейський суд із прав людини розпочав слухати справу Тимошенко
16:46
Європейський суд із прав людини розпочав слухати справу Тимошенко
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС

Розгляд скарги Тимошенко до України в Європейському суді з прав людини проходить під головуванням судді з Люксембургу Діна Шпільмана. Цей же суддя очолював і слухання скарги екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка 17 квітня цього року.

Всього в розгляді бере участь 8 суддів, включаючи головуючого.

Зокрема, до складу суду увійшли Марк Віллігер від Ліхтенштейну, Карел Гюнгвірт від Чехії, Боштьян Зупанчіч від Словенії, Ганна Юдківська від України, Анжеліка Нусбергер від Німеччини, Андре Потоки від Франції і Анн Пауер-Форд від Ірландії.

У слуханнях уже виступили уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький. Виступаючи, він стверджував, що екс-прем'єр була арештована "на законних підставах, її права не порушувалися, їй була надана медична допомога ". За словами Кульчицького, "всі висновки європейських інституцій, політиків та експертів носять по цій справі загальний характер ".

Його промова якого тривала близько півгодини, а адвокат Валентина Теличенко, яка виступала близько 25 хвилин. У своєму виступі Теличенко наголосила, що після того як Юлії Тимошенко, яку було незаконно заарештовано, їй не надавалася відповідна медична допомога, а її права постійно порушувалися.

Зокрема вона нагадала, що судові засіданні у газовій справі проводилися майже щоденно з ранку до вечора, при цьому у неї не було можливості для захисту, її утримували у жахливих умовах в Лук'янівському СІЗО, а у грудні 2011 року її було повторно заарештовано (при цьому судове засідання відбувалося прямо у камері, де хвора Тимошенко не могла піднятися з ліжка).

"Права Юлії Тимошенко постійно порушувалися і порушуються", - підкреслила вона.

За словами Валентини Теличенко, тільки під постійним тиском міжнародної спільноти колишнього прем'єр-міністра України було переведено до лікарні у Харкові та лише у травні цього року їй було надано дозвіл на лікування німецькими лікарями.

"Перед цим Юлію Тимошенко було жорстоко побито тюремниками, а представники режиму Януковича відмовилися розслідувати цю справу", - наголосила Теличенко.

Також виступив Сергій Власенко, який попросив справедливості у Європейського Суду з прав людини

"Я звертаюся до Вас від імені Юліі Тимошенко і прошу Вас про справедливість. Ви наша єдина надія, в Україні не існує справедливого суду", - заявив захисник лідера опозиції Юлії Тимошенко Сергій Власенко, виступаючи під час засідання Європейського Суду з Прав Людини, який розглядає сьогодні справу Тимошенко.

Він наголосив, що справа Юліі Тимошенко є політично-вмотивованою, що було визнано численними європейськими та міжнародними інституціями, зокрема в Резолюціях Європейського Парламенту, ПАРЄ, Парламентської Асамлеі ОБСЄ та інших, які вимагають її негайного звільнення. За словами Власенка затримання Тимошенко суперечить ст. 5 Європейської Конвенції з Прав Людини, а її засудження відбулося через бажання Януковича позбавитися свого головного конкурента на парламентських виборах восени цього року.

"Прошу Суд прийняти до уваги, що режим Януковича намагається кинути Тимошенко до в'язниці на все життя, щоб позбутися свого головного ворога", - підкреслив він.

"Зараз вона змушена боротися проти всієї державної машини, яка знаходиться під повним контролем Януковича. Проти неї висуваються нові абсурдні звинувачення. Від імені Юліі Тимошенко ще раз прошу Вас про справедливість", - наголосив Власенко.

Після його виступу, судді задали запитання, після чого було оголошено перерву на 20 хвилин. Після перерви продовжилось засідання у справі Юлії Тимошенко. Наразі Сторони відповідають на питання суддів.

Як повiдомлялося ранiше, у своїй скарзi екс-прем'єр стверджує, що її взяття пiд варту було полiтично мотивованим, що не було судового перегляду законностi її утримання пiд вартою в Київському СIЗО, що умови утримання були неадекватними, без надання належної медичної допомоги, а також те, що перебувала пiд цiлодобовим наглядом у харкiвськiй клiнiцi.

Заявник спирається на ст. 3 (заборона поводження, що принижує людську гiднiсть), ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканнiсть), ст. 8 (право на повагу до приватного життя) та ст. 18 (обмеження щодо прав) Європейської конвенцiї про захист прав людини.

Як повідомлялося, ЄСПЛ наприкінці грудня 2011 року взяв до розгляду подану раніше скаргу екс-прем'єра України Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності та вирішив розглянути її невідкладно.

Пізніше захист Тимошенко подав у Європейський суд з прав людини додаткові документи до її скарги від 2011 року, які стосуються порушення права на справедливий суд.

Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 651 | | Теги: Тимошенко, скарга, Європейський суд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ