Субота, 20.10.2018, 19:48
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2015 » Вересень » 17 » Парламент схвалив реструктуризацію держборгу
14:04
Парламент схвалив реструктуризацію держборгу
Інші останні Економічні новини України

Верховна Рада України сьогодні, 17 вересня, конституційною більшістю підтримала пакет підготовлених урядом законопроектів про реструктуризацію частини державного боргу, домовленість про яку було досягнуто з Комітетом кредиторів наприкінці серпня цього року. Пакет законопроектів складався з 4 документів, за кожен із яких було віддано понад 300 голосів парламентаріїв при необхідних 226.

Рішенням парламенту внесено зміни до Бюджетного, Податкового кодексів, а також до закону про цінні папери та фондовий ринок у частині визначення терміну державних деривативів - їхнього випуску, обслуговування та погашення, а також у частині пріоритетності реструктуризованих боргів перед боргами, які не потрапили до переліку реструктуризованих.

Поправки до Податкового кодексу стосуються правил оподаткування кредиторської заборгованості й доходів компаній-позичальників гарантованих державою кредитів.

Перед голосуванням перед парламентаріями виступив прем`єр-міністр Арсеній Яценюк. Він ще раз уточнив умови реструктуризації та звернув увагу на необхідність ухвалення відповідальних рішень".

"Ми провели повне обговорення Угоди про реструктуризацію. Це свідоме й відповідальне рішення", - сказав Яценюк.

У свою чергу, коментуючи результати голосування голова Верховної Ради Володимир Гройсман зазначив, що парламент виявив єдність і показав, що може бути партнером уряду.

"Щойно український парламент продемонстрував коаліційному уряду, причому всі фракції та групи, що ми є надійними партнерами уряду", – сказав Гройсман.

При цьому він запропонував парламентаріям, якщо захочуть, привезти таку ж угоду про реструктуризацію або "кращу". "Я підпишу відрядження – в будь-якому складі, до будь-якої країни", - сказав Гройсман.

У серпні Україна заявила про досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу на суму близько 19,3 млрд доларів із комітетом кредиторів, які представляють власників цих українських зобов'язань приблизно на 9 млрд дол.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027. Для цього замість наявних 14 випусків єврооблігацій (11 суверенних і трьох гарантованих державою "Фінінпро") та кількох гарантованих державою кредитів ("Укравтодору", КБ "Південне" і "Укрмедпостачу") із середньозваженою купонною ставкою 7,22% річних будуть випущені дев'ять приблизно рівних за обсягом нових випусків доларових єврооблігацій, погашаються щорічно в 2019-2027 рр., зі ставкою купона 7,75% річних. Нараховані відсотки до запланованої дати випуску за наявними паперами будуть капіталізовані у нові єврооблігації.

Крім цього, власники єврооблігацій пропорційно своїй частці у сумарному реструктуризованому боргу отримають 20-річні державні деривативи. Платежі за ними будуть здійснюватися у грошовій формі в доларах США залежно від динаміки зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Якщо приріст ВВП за рік буде нижчим за 3%, виплат за паперами не буде. У випадку, якщо приріст реального ВВП становитиме від 3% до 4%, виплата за паперами становитимуть 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% – то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Зазначені умови держдериватимами діятимуть лише після того, як номінальний ВВП України зросте в 1,5 разу і досягне $125,4 млрд (поточний прогноз МВФ за показниками ВВП на 2019 рік в доларах США, що є еквівалентом 3,183 трлн грн за курсом поточного прогнозу). Крім цього, в 2021-2025 рр. виплати за VRI будуть обмежені 1% ВВП.

Розпорядження Кабміну про реструктуризацію передбачає, що "оголошення про обмін буде розпочато до 15 вересня, і в будь-якому разі – до 23 вересня", коли настає термін погашення єврооблігацій на 500 млн дол.

Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 370 | | Теги: реструктуризація держборгу, парламент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ