Вівторок, 16.10.2018, 00:29
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Архів новини
Пошук
Статистика
Головна » 2015 » Вересень » 8 » Виявили порушень на 300 мільйонів у Національному авіаційному університеті
17:08
Виявили порушень на 300 мільйонів у Національному авіаційному університеті
Інші останні Кримінальні новини України

Аудитори МОН України за результатами проведення фінансового аудиту та аудиту відповідності в Національному авіаційному університеті встановили фінансові порушення на 300 млн грн. Про це повідомили у прес-службі Міносвіти.

Відділом внутрішнього аудиту Міністерства освіти і науки України з 25 червня до 5 серпня 2015 року проведено позаплановий внутрішній аудит у Національному авіаційному університеті, за 2008 - 01.07.2015 роки (період, коли на посаді ректора НАУ перебував Кулик М.С.).

У результаті виявлено, що відповідальні посадові особи університету не повною мірою дотримуються вимог законодавства України, та не здійснюється якісний внутрішній контроль за станом використання коштів держбюджету.

Ці та інші дії призвели: до втрат матеріальних активів на загальну суму 115 751,71 тис. грн; фінансових ризиків щодо втрати в подальшому матеріальних активів на суму 115 388,06 тис. грн та неефективного використання бюджетних коштів – на 66 959,20 тис. гривень.

У НАУ мають місце службова бездіяльність відповідальних осіб та незабезпечення відшкодування матеріальної шкоди від втрати матеріальних активів (квартири в житлових будинках на території НАУ; компенсації за використану забудовниками землю, яка перебувала в постійному користуванні НАУ тощо), а також дії та/або службових осіб, через які створені значні фінансові ризики втрати матеріальних активів у подальшій діяльності через неврахування інтересів університету при укладенні та реалізації господарських угод тощо.

Також НАУ з грубими порушеннями вимог законодавства України здійснив закупівлю за державні бюджетні кошти, неправомірно застосувавши неконкурентну процедуру закупівлі в одного учасника (австрійської компанії) літаків на суму понад 30 млн грн, які весь час з моменту поставки у 2012 році не використовувалися за призначенням.

Унаслідок встановлення фактів щодо недоліків та суперечностей в діяльності університету, що призвели до недотримання вимог законодавства України, аудиторською групою надається негативний висновок стосовно діяльності даного навчального закладу.

Про результати аудиту буде офіційно поінформовано Міністерство внутрішніх справ України, Службу безпеки України та Генеральну прокуратуру України.

У серпні міністр освіти і науки Сергій Квіт звільнив всіх співробітників відділу внутрішнього аудиту Міністерства освіти і науки.

"Проблеми виникли не тільки в самому Національному авіаційному університеті, але проблеми були і в самому міністерстві. Дивним чином інтереси тих осіб, які мають комерційну зацікавленість, збігаються з інтересами людей, котрі перевіряли цей навчальний заклад", – сказав він.

Також міністр освіти вважає, що фінансування університетів через держзамовлення треба скасувати.

Категорія: Кримінальні новини України | Переглядів: 405 | | Теги: 300 мільйонів, порушення, Національний авіаційний університет | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ