Ср, 2023-03-29, 14:47
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:02
Про розпуск парламенту оголосив президент Чорногорії
Інші останні Новини світу

Президент Чорногорії Міло Джуканович у четвер, 16 березня, підписав указ про розпуск парламенту. Це сталось після того, як йому не вдалось сформувати уряд.

Про це пише чорногорська телерадіокомпанія RTCG.

Відомо, що він видав даний указ на підставі пункту 3 статті 92 Конституції Чорногорії. За словами самого Джукановича, у нього є правові умови для розпуску парламенту та призначення виборів, якщо новий уряд не буде обрано.

Зауважимо, що сьогодні закінчується термін формування 44-го уряду для прем'єра Міодрага Лекіча, якого було обрано у грудні 2022 року. Однак він не зміг сформувати парламент, оскільки йому не вистачає трьох голосів від депутатів Громадянського руху УРА.

Після виданого указу позачергові парламентські вибори в Чорногорії можуть призначатись не раніше як через 60 днів після розпуску, і не пізніше як через 100 днів - тобто вони відбудуться десь наприкінці травня - на початку червня 2023 року.

Очікується, що Міло Джуканович оголосить остаточну дату виборів уже в п’ятницю.

Законодавці Чорногорії обрали всіх, крім одного, суддів вищого суду країни, поклавши край патовій ситуації, яка погрожувала зупинити заявку балканської країни на членство в Європейському Союзі.

Уряд Чорногорії ухвалив рішення надати Україні військову допомогу, що дорівнює 11% військового бюджету країни.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини світу | Переглядів: 322 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]