Ср, 2025-01-22, 12:01
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

19:54
Ситуація в зоні АТО стає дедалі напруженішою. ВІДЕО
Інші останні Надзвичайні новини

Кількість озброєних провокацій з боку бойовиків в зоні АТО збільшується, повідомив спікер Адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник.

"Бойовики посилюють збройну активність у зоні АТО, ігноруючи мінські домовленості. Вчора було 7 обстрілів наших позицій з 122-мм гармат, 15 обстрілів з мінометів 120 мм, двічі з танків. Сили АТО готові до будь-якого розвитку подій і мають всі засоби для адекватної відповіді на провокації", - повідомив він на брифінгу в понеділок у Києві.

Мотузяник зазначив, що поблизу Широкиного позиції українських військовослужбовців було обстріляно з гармат, які встановлені в с. Саханка (за 5 км від лінії зіткнення), працювали снайпери.

"Найгарячішим" напрямком він назвав донецький - район аеропорту, Авдіївку, околиці Горлівки. На луганському напрямку - Щастя, Кримське, Сокільники.

За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції один український військовослужбовець загинув, троє зазнали поранень, повідомив Мотузяник.

Сили АТО не підуть з Широкиного, поки бойовики не почнуть виконувати мінські домовленості - штаб

Українські військовослужбовці не покинуть Широкине (Донецька обл.), поки бойовики не почнуть виконувати мінські домовленості, зокрема - поки вони не припинять обстрілів, повідомив Мотузяник.

"Україна зацікавлена ​​у встановленні миру в Широкиному, це може стати новим кроком до мирного врегулювання. Однак це можливо лише в разі повного припинення вогню з боку НВФ. В той же час, Україна не збирається бути толерантною до агресії з боку бойовиків", - сказав він.

Спікер АП з питань АТО з посиланням на останній звіт СММ ОБСЄ розповів, що бойовики здійснили наймасштабніші збройні провокації з часу оголошення режиму припинення вогню.

"Обстріли у районі Широкиного тривали 12 годин. Бойовики піддали небезпеці життя спостерігачів, деякі боєприпаси потрапили в район, де розміщений спостережний пункт ОБСЄ. БПЛА спостерігачів зафіксували 17 танків, 3 артустановки і 60 БТРів бойовиків на окупованих територіях біля Широкиного", - розповів Мотузяник.

"Сили АТО відбивають всі атаки бойовиків і не залишать цей пункт, поки противник не почне виконувати мінські домовленості", - підкреслив він.

Згідно з Мінськими домовленостями, з 00.00 15 лютого в зоні АТО оголошено режим припинення вогню. Проте бойовики штурмували Дебальцеве (Донецька область), заявляючи, що вважають його "своєю територією".

17 лютого російсько-терористичні війська захопили частину Дебальцевого. При цьому ватажки бойовиків блокували в'їзд групи ОБСЄ в місто, що є грубим порушенням Мінських домовленостей.

18 лютого основні сили АТО в Дебальцевому з боями прорвалися з міста. Президент України Петро Порошенко повідомив, що це була "планова і організована операція".

За даними Генштабу, втрати українських сил при виході з міста становили 22 загиблих і 157 поранених, понад 90 потрапили в полон, 82 зникли безвісти.

19 лютого сили АТО повністю покинули місто.

Після цього Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про звернення до ООН і до Європейського Союзу про направлення в Україну миротворців. Також вирішено провести перегрупування армії з урахуванням нової лінії зіткнення в зоні АТО.

20 лютого бойовики повністю окупували Чорнухине (Луганська область).

21-22 лютого окупанти посилили штурм Широкиного, що біля Маріуполя. І навіть застосували проти сил АТО новий вид озброєння.

26 лютого, згідно з другим пунктом "Комплексу заходів з виконання Мінських угод", Збройні сили України почали відведення важкого озброєннявід лінії розмежування на Донбасі.

Того ж таки дня заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александер Гуґ повідомив, що важке озброєння відводять обидві сторони конфлікту.

При цьому директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив, що "поки що всі заяви, які звучать з боку так званих "ДНР "та "ЛНР" про нібито відведення, нічим не підтверджені, це тільки слова..."

4 березня українська сторона почала другий етап відведення важкої техніки. Від лінії зіткнення самохідних артилерійських відтягнули установки 2С3 "Акація".

Президент України Петро Порошенко запевняє, що українські військовослужбовці готові повернути важку техніку на попередні рубежі в разі невиконання Мінських домовленостей.

У штабі АТО вже фіксують "ознаки підготовки ворога до подальших наступальних дій на маріупольському, артемівському і луганському напрямках".

5 березня українські військові почали третій етап відведення важкого озброєння від лінії зіткнення на Донбасі.

8 березня українська сторона в зоні проведення антитерористичної операції завершила четвертий етап відводу від лінії розмежування важкого озброєння.

При цьому силовики заявляють, що, незважаючи на відведення важкої артилерії, "оголяти передній край не будуть".

 

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Надзвичайні новини | Переглядів: 924 | Додав: adminA | Теги: напруженішою. ВІДЕО, ситуація, зоні АТО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]