Ср, 2025-01-22, 13:06
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

19:26
Україна здобула газову незалежність, а Росія втратила 6 млрд. ВІДЕО
Інші останні Економічні новини

Україна в 2014 році зекономила близько 3,4 млрд дол. завдяки відмові від дорогого російського газу, диверсифікації постачань палива і відмови від посередників у постачанні газу, повідомив сьогодні, 15 квітня, на засіданні уряду прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає УНІАН.

"Ми торік заощадили 3,4 млрд дол. США, недоплативши російському "Газпрому" суму, яку "Газпром" думав, що він отримає за контрактами, - сказав Яценюк. - Але завдяки тому, що ми зайняли жорстку юридичну та економічну позицію , російський "Газпром" недоотримав доходи, які хотів стягнути з українських платників податків і на ці гроші закупити танки і ракети. 3,4 млрд дол. - це те, що цей уряд разом з українським народом заощадив для країни і не перевів ці гроші країні-агресору".

"Війна проти України обійшлася в цілому "Газпрому" в мінус 6 млрд дол., - сказав Яценюк. - А ту схему поставок газу, яку ми збудували за останній рік, можна назвати енергетично незалежною".

Прем'єр зазначив, що якщо раніше на українському ринку працювали "компанії-посередники імені Фірташа-Льовочкіна", то зараз це компанії зі світовим ім'ям.

"Зараз це Statoil, Royal Dutch Shell, RWE, EON, Gas de France. Ми відмовилися від посередників. Це було непросто, але цю боротьбу за прозорість газового ринку ми виграли. У тому числі, завдяки прийняттю закону про ринок газу", - сказав глава уряду, додавши, що сьогодні в Україні сформовано прозорий і конкурентний ринок.

І це є додатковим аргументом на користь України в рамках судових розглядів в суді Стокгольма за контрактом на постачання і транзит газу.

"Ми сьогодні будемо затверджувати баланс газу на 2015 рік, - додав Яценюк. - За два роки ми фактично скорочуємо споживання газу на 10 млрд кубометрів. Баланс газу, який пропонується, загальний обсяг споживання буде 40 млрд кубометрів".

Він зазначив, що зменшення споживання газу пояснюється скороченням споживання з боку підприємств, що постраждали від військової агресії Росії на сході України.

"Ще одна частина - безпосередньо скорочення споживання населенням. Енергоефективність та зменшення споживання енергоресурсів - це завдання в цілому для країни", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, 1 квітня Україна підписала нову угоду на постачання газу з Росії на другий квартал 2015 року за ціною 247,18 дол. за тисячу кубометрів. Це на кілька доларів нижче ціни, за якою Україна могла б купувати газ по реверсу. У першому кварталі цього року Україна, згідно із "зимовим пакетом", купувала російський газ по 329 дол.

Від 1 квітня перестав діяти так званий "зимовий пакет" домовленостей про постачання газу між "Нафтогазом" і "Газпромом", які були досягнуті минулої осені у тристоронньому форматі, з участю Єврокомісії.

Зазначимо, доходи російської компанії "Газпром" протягом двох місяців 2015 року впали на 40%.

При цьому Росія відмовилася висувати штрафи Україні за недобір газу.

Прем'єр пояснив тариф на газ для населення

"9600 гривень (за тис. кубів) – це реальна вартість природного газу, яка встановлена і яку платить промисловість. Громадяни, які споживають газ для опалення, платять 3600 гривень. Якщо обсяг споживання (за місяць - ред.) становить до 200 кубометрів. Це практично 80% населення", - заявив Яценюк.

"Байки про те, що якщо спожили 201 кубометр, то ви платите не 3600, а 7200 – не відповідає дійсності. За 200 кубометрів людина платить ціну, яка втричі менша за ринкову. Якщо спожили більше, то тільки на той обсяг, який більший за 200 кубометрів, нараховується ринкова ціна", - додав він.

Прем'єр пообіцяв, що не буде перекладати відповідальність на НКРЄ і не "ховатиметься від реформи в енергетичній сфері".

Яценюк вимагає від НКРЄ, "Нафтогазу" та Міненергетики пояснити населенню, як формується тариф.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, у рамках виконання Меморандуму з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом підвищила з 1 квітня цього року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 раза - до 3 600 грн за тисячу кубометрів палива.

Підвищення тарифів на газ для всіх категорій споживачів у середньому становило 285%.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявляє, що курсові коливання поки що не дозволяють слідом за здешевленням імпортного палива знизити тарифи на природний газ для населення і промисловості.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 933 | Додав: adminA | Теги: Росія втратила 6 млрд. ВІДЕО, україна, газову незалежність | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]