Ср, 2025-01-22, 12:00
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

09:53
Майдан продовжується - річниця початку протестів в Україні. ФОТО
Інші останні Політичні новини

Українці відзначили річницю початку Євромайдану. На Марш гідності та Народне віче у Києві вийшли до 10 тисяч людей. Як це було, у репортажі DW.

Колишній підприємець зі Львівщини Володимир Зембіцький приїхав до Києва, аби пройти місцями "зимових боїв" та відзначити річницю початку Євромайдану. Від перших днів минулорічних протестів чоловік був у рядах "Самооборони Майдану". Тепер він волонтер, який допомагає армії та добровольчим батальйонам на Сході України. "За цей рік багато чого змінилось. Якщо раніше, до початку Майдану, я думав, як заробити гроші для сім'ї, то зараз більше думаю, як допомогти нашим хлопцям, які задіяні в АТО, як добитись змін, аби влада змінила ставлення до армії та до власного народу", - каже Зембіцький.

Разом з побратимами із "Самооборони Майдану" 21 листопада він крокував Маршем гідності київськими вулицями та вшанував пам'ять загиблих на Майдані та в АТО. "Цей рік був і величний, і трагічний водночас. Важко описати те, що відчуваю. Ця річниця - спогад про друзів, які загинули. Але водночас я радий бачити живими-здоровими своїх побратимів, з якими не бачився", - поділився з DW своїми емоціями колишній комендант Євромайдану, керівник "Самооборони Майдану" Андрій Парубій.

Конкретні вимоги

За його оцінками, на Марш гідності у Києві вийшли до семи тисяч бійців "Самооборони Майдану". Дехто на марш приїхав безпосередньо з зони АТО лише на кілька годин, аби підписати термінові вимоги до влади, які висунула Самооборона.

Серед них: ухвалити чіткий курс на євроінтеграцію та вступ до НАТО, скасувати закони, пов'язані з мінськими угодами, створити резервну армію, легалізувати добровольчі батальйони, покарати винних у розстрілі людей на Майдані у лютому цього року, провести реальну люстрацію та боротьбу з корупцією. "Не може бути так, що люди, які готували тітушок і здавали Майдан, і далі знаходяться на своїх посадах, а дехто навіть повторно призначається на них. Це плювок нам у душу", - заявив заступник керівника "Самооборони Майдану" Андрій Левус.

Він зауважив, що бійці "Самооборони Майдану" починають боротьбу за виконання цих вимог, і нагадав, що 12 з них нині обрані до парламенту. Втім, Левус не виключив, що "Самооборона Майдану" тиснутиме на владу і з вулиці. "Сьогодні ми показали, що можемо швидко зібрати багато людей. Хай влада уважно дивиться кадри з нашого маршу, бо коли хоча б одна з наших вимог не буде виконана, нас на вулицях буде в 20-30 разів більше", - наголосив Левус, виступаючи перед бійцями "Самооборони Майдану". Нині це позапартійне громадське об’єднання налічує понад 61 тисячу членів. Більшість з них зараз воюють на Сході України у складі добровольчих батальній та Нацгвардії.

 

Майдан продовжується

У Самообороні впевнені, що Майдан не закінчився і продовжуватиметься до повного поновлення Україною контролю над своїми територіями на сході та у Криму. Про це говорили й ті, хто ввечері зібрався на Майдані Незалежності у Києві на Народному віче. Тисячі людей несли квіти та свічки, залишаючи їх під деревами на вулиці Інститутській, частину якої нещодавно перейменували у алею Небесної сотні. У лютому саме тут були розстріляні більше сотні активістів Майдану. "Тисячі людей допомагають армії, яка воює на Донбасі. Це продовження Майдану. Я на своїй роботі працюю за відновлення правдивої історії нашого минулого. Це теж продовження Майдану", - каже Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Ті, хто прийшов на Майдан, згадували, як все починалось рік тому, і не стримували емоцій. Чоловіки вдивлялись у деталі на фотографіях минулорічних подій на Майдані, виставлені на паркані біля згорілого будинку профспілок. Жінки плакали, коли проходили повз ще нерозібрані кучугури бруківки, що нагадують про героїв "Небесної сотні", які загинули у центрі Києва. "Ця подія нас дуже змінила, розбила серце. Майдан не може закінчитись, поки країна у небезпеці. Тому кожен має продовжувати його у себе на роботі, вдома, своїми вчинками та діями та своєю пам'яттю про ті події, в результаті яких ми отримали шанс оновитись", - вважає студентка-другокурсниця Київського інституту журналістики Юлія Клебан.

Співачка Руслана закликала людей ще раз зібратись на нічну варту на Майдані за тиждень, 29 листопада, у день, коли у 2013 тодішній "Беркут" розігнав студентський Євромайдан.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Політичні новини | Переглядів: 1089 | Додав: adminA | Теги: майдан, річниця початку протестів в Україні | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]