Чт, 2024-11-21, 14:00
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:51
Україна поминає жертв трагедії Бабиного Яру. ВІДЕО
Інші останні Офіційні новини

Президент України Петро Порошенко у зв’язку з 74-ми роковинами трагедії Бабиного Яру заявляє, що необхідно докласти зусиль, щоб не допустити повторення злочинів тоталітаризму у майбутньому. Про це сьогодні, 29 вересня, йдеться у зверненні глави держави до українського народу.

"Щороку цього дня ми вшановуємо пам’ять жертв масових страт у Бабиному Яру, які відбувалися протягом 1941 - 1943 років в окупованому нацистами Києві. Урочище Бабин Яр - всесвітньо відомий символ однієї з найтрагічніших сторінок Голокосту", - йдеться у зверненні президента.

Глава держави відзначив, що понад сто тисяч мирних жителів - євреїв, українців, ромів, представників інших національностей, а також військовополонених, учасників українського визвольного руху, в’язнів Сирецького концтабору - були розстріляні та знайшли спочинок у київській землі.

"На жаль, в Україні є чимало місць горя та страждань, які принесла війна. Майже в кожному обласному архіві зберігаються документи з інформацією про масове знищення нацистами місцевого населення. Усі ці злочини проти людяності були вчинені режимом, що мав шовіністичні амбіції підкорити увесь світ", - наголошує президент.

Порошенко зазначив, що майже три чверті століття відділяють сьогоднішній день від початку тих трагічних подій, але пам’ять щоразу повертає до уроків минулого нагадуванням про свавілля антигуманних режимів, які й нині чиняться у різних країнах. Зокрема, український народ уже другий рік поспіль веде героїчну боротьбу за суверенітет і територіальну цілісність.

"В ім’я гідного життя і мирного розвитку нашої держави маємо докласти усіх зусиль, аби зупинити агресора та не допустити повторення злочинів тоталітаризму у майбутньому", - заявив Порошенко.

Уряд вирішив створити оргкомітет із проведення заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру

Кабінет міністрів України прийняв рішення про створення організаційного комітету із проведення заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру. Про це повідомив журналістам прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, передає УНІАН.

"Наступного року 75-ті роковини цієї жахливої трагедії. Уряд разом з президентом прийняв рішення щодо створення організаційного комітету з відзначення цієї жахливої трагедії по вшановуванню пам`яті цих жертв на найвищому міжнародному рівні", - сказав Яценюк.

"І буквально зараз, після нашої прес-конференції, я їду на засідання організаційного комітету вшанування жертв у Бабиному Яру", - повідомив голова уряду.

За словами прем`єра, в рамках заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру має з`явитися також "меморіал світового рівня". "Ми зараз будемо обговорювати, хто, яким чином, який проект меморіалу буде реалізований у Бабиному Яру", - сказав Яценюк.

У церемонії вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру беруть участь члени Кабінету міністрів України, а також представники громадськості, дипломатичного корпусу, церковні ієрархи.

Довідка

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець.

Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру розташовуються декілька пам'ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

Офіційним же днем пам'яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. Напередодні цього дня в 1941 році на вулицях Києва з'явився наказ: "Всі жиди міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на кут Мельникової і Доктерівської вулиць (біля кладовища). Узяти з собою документи, гроші і цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений у іншому місці буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний", - говорилося в ньому.

За два дні 29-30 вересня 1941 зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ої армії) розстріляли в цьому яру 33 771 осіб - майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941, за цей час було розстріляно приблизно 17 000 євреїв.

Масові страти продовжувалися аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру було розстріляно 621 член ОУН (фракція Степана Бандери), серед них українська поетеса Олена Теліга і її чоловік, у якого була можливість врятуватися, але він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції "Українського слова" (редактор Іван Рогач).

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п'яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 000 до 200 000 осіб. Євреї-ув'язнені, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Офіційні новини | Переглядів: 1043 | Додав: adminA | Теги: Україна поминає жертв трагедії Баби | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]