Середа, 19.05.2021, 05:54
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів
Пошук новин на сайті
Статистика

17:12
47 мільйонів спишуть на ювілей хрещення , а на "Беркут" - 40
Інші останні Економічні новини України
На реконструкцію та відновлення певних об'єктів у Києві та Чернігові в рамках підготовки України до 1025-річчя хрещення Русі було виділено 47 мільйонів гривень.

Про це заявив міністр культури Леонід Новохатько на прес-конференції в середу, відповідаючи на питання з приводу того, скільки загалом коштів було виділено в рамках підготовки України до 1025-річчя хрещення Русі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Міністр зазначив, що не може назвати загальну суму, оскільки "значна частина заходів проходить безкоштовно, або за кошти спонсорів". "З держбюджету я назвати можу - 47 мільйонів нещодавно виділив уряд. Це, в основному, на відновлювальні та реставраційні, будівельні або навколобудівельні роботи по таких об'єктах, як Києво-Печерська Лавра, Софія Київська та дитинець у Чернігові - Катерининська церква часів Київської Русі" , - сказав Новохатько.

Говорячи ж про ступінь готовності цих об'єктів до святкування 1025-річчя хрещення Русі, він сказав: "Завершено або завершуються певні роботи на основних об'єктах, пов'язаних з прийняттям християнства".

Він, зокрема, зазначив, що в Києво-Печерській Лаврі проведено ремонтні роботи на дзвіницях, келіях, в трапезній. Також, за його словами, проведені певні роботи в Михайлівському соборі, Фролівському жіночому монастирі та Іллінській церкві в Києві. За його словами, завершено роботи у Катерининській церкві Чернігова, яка є навіть давнішою, ніж Софія Київська.

Говорячи про столицю, міністр також додав, що певні роботи проведені з реконструкції пам'ятників Володимиру і княгині Ользі.

Він звернув особливу увагу на те, що київська влада провела роботи з відновлення колони Магдебурзького права. Міністр нагадав, що раніше пам'ятник також називався "Нижнім пам'ятником хрещення Русі". За словами Новохатька, на сьогодні біля колони відновлені сходи.

Він зазначив, що в цілому святкування хрещення Русі є хорошим приводом звернути особливу увагу на пам'ятки архітектури. "Є привід і логіка звернути особливу увагу на пам'ятники давньоруської доби на території України, у Києві на місці хрещення", - сказав він.

Рішення Кабміну про виділення 47,9 мільйонів на заходи щодо святкування Хрещення Русі

Міністр зазначив, що певні реставраційні роботи були проведені фактично у всіх регіонах України.

Відповідні заходи проведено практично у всіх регіонах України. Проведені, нехай невеликі, але святкові заходи з приведення в порядок об'єктів сакральної архітектури, хоча в цілому, їхній стан у багатьох випадках, звичайно, бажає кращого. На жаль, це сьогодні залишається актуальним" , - резюмував міністр.

Як відомо, раніше голова КМДА Олександр Попов заявляв, що міська влада виділила на заходи з відзначення Хрещення Русі 30 мільйонів гривень.

За його словами, на ці кошти викладають мозаїку із зображенням сцен Хрещення Русі в основі колони Магдебурзькому праву, реставрують Володимирську гірку (на ній тільки вимостили плиткою доріжки - УП), деякі православні храми та ін.

Раніше також повідомлялося, що на закритій частині засідання Кабміну 3 липня міністри виділили 47, 9 млн грн для підготовки річниці Тараса Шевченка та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі.


Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини України | Переглядів: 690 | Додав: adminA | Теги: беркут, ювілей хрещення, 40, 47 мільйонів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]