Нд, 2024-12-22, 08:17
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

18:10
МЗС не радить відвідувати цього літа такі країни
Інші останні Туристичні новини
Літня пора — традиційний сезон відпусток і відпочинку. Багато хто віддає перевагу «домашнім» українським курортам, натомість щороку все більше громадян обирає закордонні вояжі, які за ціною стають дедалі привабливішими.

Поїздка в іншу країну для багатьох — завжди маленьке свято. Будь то курортна подорож, ділова поїздка й зустрічі з іноземними бізнес-партнерами, або ж звичайне відрядження. Та, як виявляється на практиці, перед тим як їхати зарубіж, не всі є достатньо обізнаними про ситуацію в країні, куди прямують. Навіть тоді, коли там проходять масові маніфестації, справжні війни або «розгулявся» черговий вірус. Отже, на що варто звернути увагу та куди краще не їхати цього літа...

Передусім, важливо ознайомитися з можливими застереженнями українського МЗС (на сайті міністерства) щодо відвідання обраної Вами країни або деяких місць чи регіонів. Можна також знайти подібну інформацію у ЗМІ та на туристичних форумах в Інтернеті. Отже, в зовнішньополітичному відомстві виділяють 11 небажаних для відвідування країн, більшість із яких вже давно «облюбували» українці.

Єгипет

Бажаючі побачити одне з семи чудес світу (піраміди), насолодитися помірно дешевим відпочинком з «all inclusive» на узбережжях Середземного та Червоного морів, зараз мають бути особливо уважними до рекомендацій МЗС.
Впродовж останніх кількох тижнів обстановка в країні особливо загострилася та сьогодні загрожує спалахом громадянської війни. У країні гинуть люди. Маніфестації зачепили навіть курортні міста, зокрема, Шарм-ель-Шейх та Хургаду. Однак, за офіційними оцінками МЗС, ситуація на курортах Єгипту є «більш-менш» спокійною.
Між тим, у відомстві радять не покидати територію готелів, навколо яких вжиті посилені заходи безпеки. Любителям «екстриму» слід утримуватися від відвідання місць протестів та демонстрацій, як, власне, і брати участь у них. Якщо ж Ви опинилися в Каїрі — епіцентрі протестів у Єгипті, відмовтеся від походу на площу Тахрір, прилеглого до неї району Гарден-сіті, територій біля президентського палацу, конституційного суду, міністерства інформації та будівлі єгипетського МЗС.Не слід також без дозволу фотографувати, знімати на відеокамеру та сперечатися з єгиптянами на теми політики.
На випадок, якщо з Вами все ж сталася надзвичайна ситуація, телефонуйте до Посольства України в Єгипті за номером +201000039648.

Туреччина

Багатотисячні антиурядові акції протесту на початку червня вплинули і на ситуацію в Туреччині — однієї з найулюбленіших країн закордонного відпочинку наших туристів. Масові демонстрації, які переросли в криваві зіткнення з поліцією, продовжуються й досі. Хоча, справедливо зазначити, сьогодні спостерігається їх спад, як рівень пов'язаного з протестами насильства.
«Гарячою точкою» в Туреччині залишається Стамбул, зокрема, його центральні райони — Бейоглу та Бешикташ. Водночас МЗС рекомендує взагалі не брати участі в акціях протесту, демонстраціях чи інших масових заходах по всій території Туреччини, а також проявляти обачність.

Сирія

Антиурядові виступи, які тривають вже понад два роки, перетворилися у повномасштабну громадянську війну. Мінометні обстріли та збройні зіткнення навіть у столиці (Дамаску) стають все більш поширеним явищем. При цьому в країні діє низка джихадистських та фундаменталістських угрупувань, «укомплектованих» іноземним бойовиками. Відео в інтернеті зі звірячими стратами та самосудом у Сирії — більш, ніж переконливий доказ відмовитися від подорожі до цієї країни.

Ліван

Сьогодні існує загроза поширення вогнища конфлікту в Сирії на сусідні країни. Найбільше це стосується Лівану, який «розколовся» за політичними та конфесійними ознаками в питанні сирійського протистояння. Час від часу в країні виникають сутички й теракти. Особливо небезпечною ситуація є в місті Тріполі, суміжних із Сирією районах долини Бекаа, а подекуди це стосується і столиці (Бейрут). Саме тому відвідання Лівану є небезпечним.

Лівія

Влада постреволюційної Лівії досі не приборкала діяльність непідконтрольних уряду збройних угруповань. Поширеним явищем у країні залишається високий рівень насильства, у тому числі із застосуванням зброї.
Тож бажаючим відпочити на лівійському узбережжі Середземномор'я слід зачекати кращих часів. Міністерство закордонних справ України в цьому зв'язку поновлює свою рекомендацію утриматися від відвідання Лівії до нормалізації обстановки в цій країні.

Ірак

Не проходить і дня, щоби ЗМІ не згадали про черговий акт насильства чи теракт у цій країні. Зростаюче міжконфесійне напруження в Іраку виливається в пряме збройне протистояння між радикальними елементами в шиїтських та сунітських общинах. Певною мірою ситуація перекликається з кризою в сусідній Сирії та поширенням терористичної активності діючих там бойовиків. Лише минулого місяця від терактів в Іраку загинули майже 700 осіб. Отже, Ірак — небезпечний для подорожей, тим більше туристичних.

Пакистан
Посилення терористичної активності в Пакистані також стало причиною, чому МЗС не рекомендує їхати до цієї країни. Наближеність до «країни постійної війни» — Афганістану — та діяльність у Пакистані низки терористичних угрупувань аж ніяк не сприяють привабливості країни для іноземних туристів.
Про високий рівень терористичної загрози в ісламській республіці засвідчив недавній трагічний інцидент з іноземними туристами на півночі пакистанського Кашмірі. Тоді в результаті нападу бойовиків загинули десять осіб, серед яких — троє українських спортсменів-альпіністів.

Саудівська Аравія

З центром паломництва мусульман — Саудівською Аравією — також пов'язані загрози для здоров'я українських громадян. Особливо це стосується послідовників ісламу в Україні, які прагнуть відвідати королівство, особливо з наближенням хаджу.
У країні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації, викликаної стрімким поширенням вірусу атипової пневмонії, так званого синдрому «РВК-коронавірус». Тож вітчизняний МЗС рекомендує утриматись без нагальної потреби від поїздок до цієї країни. Якщо ж Ви наважилися відвідати королівство, намагайтеся уникати місць і регіонів, де була зафіксована ця хвороба.

Бразилія

Мільйонні антиурядові акції охопили цього літа й Бразилію. Не зважаючи на те, що влада задовольнила більшість вимог протестуючих, організатори демонстрацій повідомляють про намір продовжувати масові протести щонайменше до середини липня. Прогнозується, що демонстрації вщухатимуть, однак все ще не рекомендується перебувати в центральних районах таких міст: Бразиліа, Сан-Паоло, Белу Орізонте, Віторіа, Рібейран-Прету, Ріо-де-Жанейро.

Гвінея

Подорожуючим до африканського континенту МЗС України радить «ретельно зважити нагальність» поїздки до Гвінеї, де ситуація з безпекою останнім часом викликає занепокоєння, особливо в столиці — Конакрі.
Крім того, в країні зафіксовано кілька спалахів захворювання на менінгіт. Якщо ж Ви наважилися відвідати Гвінею (чи іншу країну «Чорного континенту»), обов'язково перед поїздкою проконсультуйтесь у медиків та за необхідності зробіть запобіжні щеплення від «екзотичних» африканських хвороб. Уникайте відвідань регіонів, де були зафіксовані випадки захворювань.

Таїланд

Ще один популярний серед українців туристичний напрям також може становити загрозу для здоров'я та навіть життя українського туриста. У країні погіршилася епідеміологічна ситуація. Це пов'язано з різким збільшенням випадків захворювання на лихоманку Денге. У цьому зв'язку, за можливості, уникайте відвідання провінцій Сонкхла, Накхон Сі Тхаммарат, Сурін та Лоеі, де передбачається подальше підвищення рівня захворюваності.

Що не ввійшло до списку МЗС

Крім тих країн, які вітчизняне МЗС офіційно визначило як такі, що не варто відвідувати, слід обережно планувати й візити до інших місць. Передусім, це стосується Афганістану. Саме ця країна входить до так званої «трійки» (разом з Іраком та Пакистаном), на яку припало більше половини всіх терактів у світі. Американський Держдеп (аналог МЗС) для своїх громадян розширив список найбільш «терактонебезпечних» країн до десяти. До названої вище «трійки» американці додали ще Індію, Нігерію, Таїланд, Ємен, Сомалі, Філіппіни й Сирію. Отже, подорожуючи до цих країн, краще проявляти максимальну увагу, а за змогою — взагалі утриматися від їх відвідування.
З цього «небезпечного» списку мабуть найбільш знайомою для українських туристів є Індія. Втім, саме звідси час від часу надходить тривожна інформація про скоєні теракти. Серед останніх — інцидент 7 липня, коли кілька вибухів спричинили жертви серед туристів в індійському місті Бодха-Гая, де розташовані святі для буддистів місця. До того ж, у країні зафіксовані випадки застосування сили проти туристів та згвалтування.
Убережіть себе від неприємностей
Законодавство України передбачає (хоча і не зобов'язує) туроператорів інформувати населення про ситуацію в зарубіжних країнах, зокрема, в обсягах рекомендацій вітчизняного МЗС. Утім деякі турагентства під час укладання договорів на туристичне обслуговування замовчують можливі загрози для життя й здоров'я подорожуючих. Тож, плануючи поїздку, вимагайте у туроператора всю необхідну інформацію.
Крім того, під час перебування за кордоном, намагайтеся дотримуватися елементарних правил. Найпростіше — поважайте та виконуйте закони країни перебування. Якщо термін Вашого візиту до іноземної країни перевищує три місяці, обов'язково станьте на консульський облік в українському представництві.
У разі форс-мажорних обставин, коли необхідна допомога українського закордонного відомства, негайно звертайтеся до посольств та консульств України. Також можна зателефонувати на цілодобову гарячу лінію МЗС України +38 044 238-16-57.
Наостанок — звернення до відчайдухів, які все-ж-таки їдуть до «гарячих» регіонів, хто по справах, а хто й за розвагами чи по гроші. Заборонити цього неможна. Однак, приймаючи таке рішення, пам'ятайте неписане правило: «Береженого Бог береже».

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Туристичні новини | Переглядів: 1046 | Додав: adminA | Теги: не відвідувати цього літа, країни, МЗС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]