Ср, 2025-01-22, 11:57
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

13:40
Референдум у Нідерландах не вплине на застосування угоди ЄС-Україна
Інші останні Новини про співпрацю України з ЄС

Президент Європейської ради Дональд Туск заявляє, що незважаючи на референдум у Нідерландах, Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і далі застосовуватиметься на тимчасовій основі. Про це повідомляє Німецька хвиля.

Туск заявив, що ЄС чекатиме на позицію уряду Нідерландів, який має визначитися щодо подальших кроків після негативних результатів референдуму.

"Я і надалі контактуватиму з прем`єр-міністром (Нідерландів) Марком Рютте щодо цієї ситуації, тому що мені потрібно почути, які висновки він та його уряд винесли з референдуму, і якими є його наміри. Угода між ЄС та Україною і далі застосовуватиметься на тимчасовій основі. Її вже ратифікували інші 27 країн-членів", - зазначив Туск.

Президент Європейської ради додав, що взяв до уваги результати волевиявлення у Нідерландах.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер засмучений підсумком референдуму в Нідерландах щодо асоціації ЄС з Україною, заявив у четвер, 7 квітня, на брифінгу в Брюсселі офіційний представник ЄК Маргарітіс Схінас, передає Інтерфакс-Україна.

"Угоду про асоціацію ЄС-Україна було підписано. 27 держав-членів її ратифікували на даний момент. Її також ратифікував Європейський парламент. Ця угода застосовується тимчасовим порядком. І це було одноголосне рішення Ради за підтримки 28 держав-членів", - нагадав Схінас.

За його словами, не буде наслідків для угоди про асоціацію і її тимчасового застосування. Єврокомісія, як і раніше, зобов'язується розвивати свої відносини з Україною. Він також зазначив, що референдум мав рекомендаційний характер.

Прес-секретар повідомив, що напередодні увечері Юнкер розмовляв на цю тему з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте і главою Європарламенту Мартіном Шульцем.

"Єврокомісія бере до відома результат учорашнього референдуму про ратифікацію угоди про асоціацію з Україною. Це консультативний референдум. Внутрішні процедури ратифікації цієї угоди є питанням національної компетенції. Уряд Нідерландів повинен проаналізувати результати цього референдуму і вирішити, до яких дій вдатися", - зазначив Схінас.

Голова Комітету асоціації Україна-ЄС Європейського парламенту Андрій Пленкович назвав результат референдуму у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС "не дуже доброю новиною" для самих Нідерландів і очікує, що уряд цієї країни знайде вирішення проблеми. Таку думку він висловив у четвер в Брюсселі на конфереції, передає УНІАН.

"Це не дуже добра новина, перш за все, для Нідерландів, тому що це вони зараз повинні вирішувати цю проблему, у той час, коли документ вже був ратифікований парламентом", - сказав депутат Європарламенту.

За словами політика, Європарламент зараз разом з іншими інституціям проводить аналіз у пошуку можливого вирішення.

"Я думаю, що це навіть не справедливо, щоб делегувати народу вирішувати питання, які визначають стратегічне бачення іншого народу без того, щоб вони (інший народ) були у позиції адекватно впливати на дискусію. З моєї точки зору, це не повинно бути питанням референдуму. Це - несправедливо. Хіба це не абсурд, коли тільки 0,6% від всього населення Європи сказали "ні" вступу в дію Угоди для країни з населенням у 45 мільйонів? Цю математику не легко проковтнути", - переконаний Пленкович.

Разом з тим, депутат ЄП висловив впевненість, що рішення буде знайдено.

"На цьому етапі я б хотів почути, якою є позиція уряду Нідерландів щодо референдуму, який, при всій повазі, має рекомендаційний характер", - підкреслив він.

При цьому політик нагадав, що референдум був організований групою, яка "хотіла використати новий закон, щоб анти-європейське питання було винесено на порядок денний Нідерландів".

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, яка також була присутня на конференції, запевнила, що Україна буде продовжувати виконувати Угоду.

"Більша частина Угоди вже вступила в силу, і ми не повинні чекати на будь-які референдуми, щоб продовжувати з її виконанням. Це - наша головна мета", - наголосила вона.

Зеркаль також назвала результати референдуму "негативним сигналом", який буде "негативним чином" використаний російською пропагандою.

Як повідомлялося, 6 квітня в Нідерландах відбувся консультативний референдуму щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

На голосування було винесено питання: "Ви "за" чи "проти" ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС?".

За даними виборчого сервісу Нідерландського інформаційного агентства (ANP Verkiezingsdienst), оприлюдненими на сайті телеканалу NOS, "за" проголосували 38,1%, "проти" - 61,1%.

Офіційні дані мають бути оголошені Виборчою радою Нідерландів 12 квітня.

У МЗС озвучили п'ять головних підсумків референдуму в Нідерландах

У Нідерландах, де напередодні відбувся референдум про асоціацію України і Євросоюзу, більшість тих, хто проголосував проти, керувалися тим, що в Україні високий рівень корупції. Про це повідомив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Facebook.

Дипломат опублікував п'ять ключових підсумків референдуму в Нідерландах.

1. Попередні результати голосування: за підсумками підрахунку 100% голосів 61,1% виборців проголосували проти угоди, 38,1% - за. 0,8% бланків були подані незаповненими. Явка склала 32,2%.

За словами Кулеби, результат був несподіваним як для прихильників, так і для противників угоди, оскільки не був передбачений жодним з соціологічних опитувань.

Останнє опитування від 4 квітня, проведене компанією Ipsos, показувало, що "за" планували проголосувати 30%, проти - 37%. Традиційно високим залишалася кількість тих, хто - 33%, які, в результаті поповнили своїми голосами табір противників угоди.

2. Це був референдум проти ЄС.

"Голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпейст російських тез", - констатує дипломат.

3. Противники угоди про асоціацію Україна-ЄС назвали такі причини:

59% - я не вірю Україні, зокрема через те, що там багато корупції;

34% - угода стане кроком до членства України в ЄС;

31% - я не поділяю європейські цінності;

30% - угода невигідна економіці Нідерландів;

26% - угода зашкодить відносинам Нідерландів і Росії;

23% - я є противником Євросоюзу;

19% - через катастрофу авіалайнера MH17;

13% - угода зашкодить відносинам України і Росії;

4% - політична партія, за яку я голосую, не підтримує угоду.

"Таким чином, виборці, які голосували проти угоди, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і з недовірою до України", - підкреслив Кулеба.

4. Визнання результатів референдуму з боку уряду Нідерландів і, відповідно, відмова від завершення ратифікації угоди на даному етапі означає:

для України:

- незавершеність процесу ратифікації угоди в Нідерландах і, відповідно, продовження його тимчасового застосування;

- хвилю критики на адресу влади;

- додатковий аргумент Росії "вастамниктонеждет" для розхитування внутрішньої ситуації в Україні;

для Нідерландів:

- засвідчення недовіри до уряду, який активно виступав з проєвропейських позицій і який закликав співгромадян підтримати угоду;

- збільшення в суспільстві популізму і перспективу подальшого зміцнення правого і лівого крила політичного спектра;

для ЄС:

- потужний імпульс для євроскептиків і правих і лівих сил в інших країнах ЄС, які прагнуть зруйнувати Євросоюз і солідарність його членів і, як правило, підтримуваних РФ;

- створення прецеденту для правової і політичної системи Євросоюзу, коли ставиться під сумнів договірна здатність ЄС.

5. Безсумнівно, що:

- угода про асоціацію буде діяти;

- пошук найприйнятнішого рішення "голландського казусу" є завданням для уряду Нідерландів;

- стратегічно найнегативніші наслідки референдуму відчує Євросоюз, але і цю проблему він переживе, питання тільки в ціні;

- з українською корупцією потрібно боротися;

- політики, чиновники, журналісти повинні навчитися за внутрішньою боротьбою бачити зовнішні пріоритети.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте допускає, що якщо остаточні результати голосування на референдумі будуть не на користь асоціації Україна-ЄС, Нідерланди не зможуть продовжити процес ратифікації.

Президент Петро Порошенко заявив, що результати референдуму, який відбувся в Нідерландах, не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України.

У МЗС України сподіваються, що подальше рішення голландської влади буде відповідати інтересам України, Нідерландів та Європи.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини про співпрацю України з ЄС | Переглядів: 822 | Додав: adminA | Теги: Нідерланди, застосування угоди ЄС-Україна, референдум | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]