Пт, 2024-03-29, 15:37
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

13:00
В гуртожитках після 5 років проживання українцям дозволили приватизувати житло
Інші останні Економічні новини

Верховна Рада України дозволила приватизувати кімнати в гуртожитках людям, які живуть там більш ніж 5 років. За відповідний законопроект №1076 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення сфери застосування та удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків)" у другому читанні в цілому проголосували 252 народних депутати.

Цим законодавчим актом вносяться зміни до Житлового кодексу Української РСР 1983 р., Цивільного кодексу, законів "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", "Про заставу".

"Зазначений закон сприяє реалізації житлових прав громадян, які не мають власного житла і на законних підставах фактично проживають у гуртожитках та зареєстровані в них понад п'ять років, шляхом безоплатної приватизації жилих і нежилих приміщень у гуртожитках, де вони проживають", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Також даний закон закріплює механізм передачі гуртожитків, які включено до статутних капіталів підприємств, територіальним громадам.

Сфера дії ухваленого закону поширюється на гуртожитки, що є об'єктами права державної та комунальної власності, крім гуртожитків, що перебувають у господарському віданні чи в оперативному управлінні військових частин, закладів, установ та організацій Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Збройних сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, системи цивільного захисту (крім тих, що знаходяться поза межами військових частин, закладів, установ, організацій), державних навчальних закладів (крім тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу, та призначених для проживання сімей викладачів і працівників), Національної академії наук України (крім тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу, та призначених для проживання сімей).

Водночас дія законодавчого акта не поширюється на гуртожитки, побудовані або придбані в радянський період приватними або колективними власниками за власні або залучені кошти (крім гуртожитків, які було включено до статутних капіталів організацій, створених у процесі приватизації або корпоратизації, у тому числі і тих, що в подальшому було передано до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужено іншим способом).

Нагадаємо, 11 листопада 2015 р. Рада схвалила цей законопроект за основу.

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, в Україні налічується всього 3032 гуртожитки, з них державної форми власності – 550, у статутному капіталі товариства – 517, комунальної форми власності – 1965.

Загалом до комунальної власності передано 1590 гуртожитків, при цьому з державної форми власності – 1194, зі статутного капіталу товариств – 314.

Співавтор закону: цього чекали десятки тисяч людей

Завдяки ухваленим сьогодні законодавчим змінам мешканці гуртожитків зможуть приватизувати житло, в якому проживають. Про це в коментарі Укрінформу повідомив співавтор законопроекту, народний депутат Ігор Васюник.

"Це дійсно важливий законопроект, на який всі ці роки чекали десятки тисяч сімей по всій Україні. Люди, які по п'ять і більше років проживають у гуртожитках, зможуть приватизувати житло. Важливо також, що з'явиться можливість в судовому порядку визнати недійсними договори купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому. Адже по всій Україні незаконно приватні структури приватизовували гуртожитки разом з людьми, яких потім з сім'ями викидали на вулицю", - сказав Васюник.

За словами депутата, робота над цими законодавчими змінами велася з 2012 року. Співавторами законопроекту є понад 20 народних депутатів з різних фракцій. "Але протягнути законопроект в попередній каденції було фактично неможливо через лобістські групи, які відстоювали інтереси власників гуртожитків. Тепер у мешканців гуртожитків з'явилась можливість захистити свої права та майно", - наголосив Васюник.

За його словами, окрім того, законодавчі зміни дадуть наступні можливості для мешканців гуртожитків: надають право приватизувати житло мешканцям гуртожитків, які були внесені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), зокрема і тих, що в подальшому були продані чи відчужені іншим способом; приватизувати можна буде не тільки кімнату в гуртожитку, але і блок чи секцію; приватизація може бути проведена відразу після передачі гуртожитку у комунальну власність; право на приватизацію житла матимуть не тільки "наймачі" кімнати в гуртожитку, а й члени їхніх сімей. До речі, члени сімей матимуть право на приватизацію незалежно від того, скільки часу вони проживають в гуртожитку. Важливо, щоб "наймач" на законних підставах (ордер + реєстрація) прожив в гуртожитку більше п'яти років, підкреслив депутат.

За його словами, приватизація житлових приміщень в гуртожитках, які були раніше самовільно переплановані (під кухні, санвузли, коридори, прохідні кімнати тощо) також можлива, але після погодження усіх технічних умов щодо можливості перепланування.

Закон закріплює можливість визнання в судовому порядку недійсними договорів купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Економічні новини | Переглядів: 681 | Додав: adminA | Теги: гуртожитки, українці, 5 років проживання, приватизація житла | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]