Чт, 2024-06-13, 09:42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:11
Верховна Рада схвалила закон про протидію домашньому насильству
Інші останні Новини України

Документ підтримали 237 народних депутатів Верховна Рада України на пленарному засіданні 7 грудня 2017 року прийняла законопроект №5294 "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Документ підтримали 237 народних депутатів, передає інформаційне управління Апарату Ради. Зокрема, закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у даній сфері, спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих від домашнього насильства.

Під поняттям "домашнє насильство" визначені діяння (або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства, які відбуваються в сім'ї, в межах місця проживання або між родичами, а також між колишнім або нинішнім подружжям, або між тими, хто спільно проживають або проживали однією сім'єю, але не перебували у родинних стосунках чи шлюбі між собою.

Закон визначає систему заходів протидії домашньому насильству, які здійснюють органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства.

Документ також визначає поняття "психологічне насильство" і "сексуальне насильство". Дія закону поширюється на подружжя, колишнє і майбутнє подружжя, співмешканців, родичів і т. д. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні щорічно 3 млн дітей стають свідками і жертвами домашнього насильства.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини України | Переглядів: 611 | Додав: abel | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]