Ср, 2025-01-22, 12:47
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Новини минулих днів

12:25
Відповідальність за катастрофу MH17 покладають на 20 російських військових
Інші останні Новини російської федерації

Група Bellingcat, яка займається розслідуваннями військової тематики за відкритими джерелами, звузила список причетних до аварії рейсу MH17 на Донбасі в липні 2014 року до 20 російських військових. Про це в інтерв’ю нідерландському виданню NOS розповів засновник Bellingcat Елліот Хіггінс.

Доповідь, де містяться імена і фотографії російських військових, які, на думку групи, причетні до авіакатастрофи MH17, два тижні тому було надано прокуратурі Нідерландів. Звіт має отримати слідча група, яка займається пошуком винних у катастрофі рейсу "Малайзійських авіаліній".

Прокурор розповів, що отримав дані від Bellingcat. Вся інформація пройде через слідчу групу й, у разі необхідності, увійде в кримінальне розслідування.

NOS повідомляє, що Bellingcat працює зі слідчою групою, куди увійшли представники Нідерландів, Бельгії, Малайзії, України та Австралії.

Торік учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до катастрофи MH17 причетна 53-я зенітно-ракетна бригада з Курська. Один з військових - Сергій М., командир бригади. Також згадуються Дмитро Т. й дев’ять лейтенантів, які перебували в установці "Бук" у день аварії літака. У розслідуванні йдеться й про "дуже досвідчених солдатів", які вміють керувати установкою.

13 жовтня 2015 року було опубліковано доповідь Міжнародної комісії про катастрофу Boeing-777. У ньому зазначалося, що рейс MH17 був збитий ракетою з "Бука" серії 9М38 з бойовою частиною 9М314М.

Довідка

17 липня 2014 року орієнтовно о 16.20 зник з екранів радарів літак авіакомпанії "Малайзійські авіалінії" Boeing 777, який здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. Як стало зрозуміло пізніше, він впав поблизу міста Тореза Донецької області.

На його борту перебували 298 осіб. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Всі вони загинули.

За відомостями очевидців, літак вибухнув у повітрі, тіла загиблих розкидало в радіусі 4 кілометрів.

СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмови одного з лідерів бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Василем Гераніним, де він доповідає про скоєний злочин.

26 липня представник Білого дому Джошуа Ернест, заявив що президент Росії Володимир Путін винен у падінні Boeing-777.

Одразу після цього пропагандистські російські телеканали розтиражували безальтернативну версію про те, що малайзійський Boeing-777 нібито збили українські військові.

7 вересня прем'єр-міністр Малайзії Наджиб Разак повідомив, що рейс MH17 був збитий ракетою "земля-повітря" в районі, контрольованому проросійськими бойовиками.

Експерти вважають, що літак збили за допомогою ракетної системи "Бук", яка прибула з Росії.

9 вересня Рада безпеки Нідерландів представила доповідь, в якій назвала головну причину падіння літака.

Для проведення експертизи уламки літака були доставлені до Нідерландів.

У лютому 2015 року уряд Нідерландів опублікував десятки документів про катастрофу.

29 липня Росія на засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй наклала вето на резолюцію зі створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака "Малайзійських авіаліній" Boeing-777 рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року і загибелі 298 людей.

11 членів засідання проголосували "за" створення трибуналу, 1 – "проти" та 3 утрималися (Китай, Ангола, Венесуела).

Під час обговорення питання постійний представник Росії в Раді Безпеки ООН Віталій Чуркін зганьбився і фактично звинуватив Україну в трагедії з MH-17. Також одіозний дипломат припустився символічної обмовки.

"Будемо сподіватися, що розслідування розбереться, і безкарність настане і щодо тих, хто збивав літак, і тих, хто його направляв у зону військових дій", - сказав він.

У липні 2015 року повідомлялося, що країни - учасниці розслідування домагатимуться переслідування винних у авіакатастрофі рейсу MH-17, незважаючи на російське вето в Радбезі ООН з питання створення міжнародного трибуналу і готують новий механізм правосуддя.

Повідомляють Новини європейської України
Категорія: Новини російської федерації | Переглядів: 772 | Додав: admin | Теги: відповідальність, Російські військові, катастрофа MH17 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]